TopTip

ERko vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi

ERko vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi TK KBS

ERko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi. Región na severe krajiny sa od novembra zmieta vo vojne. Obyvatelia trpia hladom a musia utekať zo svojich domovov. ERko preto už v marci spustilo kampaň Mier pre Tigray zameranú na deti. Spôsobom, ktorý je im blízky vyjadrujú svoj nesúhlas s vojnou. ERko tento hlas detí tlmočilo aj spomenutým štátnym autoritám a požiadalo ich o spoluprácu. 

Kampaň Mier pre Tigray vnímajú v eRku ako príspevok k ukončeniu bojov v tomto regióne. Situácia je vážna a milióny ľudí potrebujú akútnu humanitárnu pomoc. Vysvetľuje koordinátorka kampane Zuzana Hallová. „V eRku sme presvedčení, že hlas detí má zmysel, a že deti naozaj môžu byť takým srdcom zmeny, ale tomu, aby ten ich hlas zaznel, potrebujeme trochu pomôcť. Aj preto sme sa rozhodli vyzvať prezidentku Zuzanu Čaputovú a tiež ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, aby sa na medzinárodnej úrovni zasadili za nastolenie mieru v etiópskom regióne Tigray.“
Detská kampaň Mier pre Tigray trvá už mesiac. Jej súčasťou je aj spomínaný apel na prezidentku a ministra zahraničných vecí. „Symbolom kampane sa stal anjel pokoja, ktorého sme si vybrali a vychádza z tradičnej etiópskej ikonografie a deti mu pomáhajú v jeho misii tým, že zhotovujú pierka s napísanou alebo nakreslenou prosbou za mier v Tigrayi, alebo povzbudením pre deti a rodiny, ktoré trpia vo vojne najviac,“ povedala Hallová.
ERko pomáha v Tigrayi cez svoj známy program Dobrá novina. V čase prepuknutia nepokojov boli v regióne aktívne dva projekty. Museli ich pozastaviť. „Obidva projekty sa zameriavali na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre matky a deti do päť rokov a v súvislosti s ochorením COVID-19. Momentálne sme z Dobrej noviny prispeli na humanitárne aktivity sestier vincentiek v Mekelle a pripravujeme aj nový projekt pre zdravotnícke stredisko v Alitene,“ povedala projektová manažérka Dobrej noviny pre Etiópiu Darina Maňurová.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.