TopTip

ERko vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi

ERko vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi TK KBS

ERko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyzvalo prezidentku a ministra zahraničných vecí, aby sa prihovorili za mier v etiópskom Tigrayi. Región na severe krajiny sa od novembra zmieta vo vojne. Obyvatelia trpia hladom a musia utekať zo svojich domovov. ERko preto už v marci spustilo kampaň Mier pre Tigray zameranú na deti. Spôsobom, ktorý je im blízky vyjadrujú svoj nesúhlas s vojnou. ERko tento hlas detí tlmočilo aj spomenutým štátnym autoritám a požiadalo ich o spoluprácu. 

Kampaň Mier pre Tigray vnímajú v eRku ako príspevok k ukončeniu bojov v tomto regióne. Situácia je vážna a milióny ľudí potrebujú akútnu humanitárnu pomoc. Vysvetľuje koordinátorka kampane Zuzana Hallová. „V eRku sme presvedčení, že hlas detí má zmysel, a že deti naozaj môžu byť takým srdcom zmeny, ale tomu, aby ten ich hlas zaznel, potrebujeme trochu pomôcť. Aj preto sme sa rozhodli vyzvať prezidentku Zuzanu Čaputovú a tiež ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, aby sa na medzinárodnej úrovni zasadili za nastolenie mieru v etiópskom regióne Tigray.“
Detská kampaň Mier pre Tigray trvá už mesiac. Jej súčasťou je aj spomínaný apel na prezidentku a ministra zahraničných vecí. „Symbolom kampane sa stal anjel pokoja, ktorého sme si vybrali a vychádza z tradičnej etiópskej ikonografie a deti mu pomáhajú v jeho misii tým, že zhotovujú pierka s napísanou alebo nakreslenou prosbou za mier v Tigrayi, alebo povzbudením pre deti a rodiny, ktoré trpia vo vojne najviac,“ povedala Hallová.
ERko pomáha v Tigrayi cez svoj známy program Dobrá novina. V čase prepuknutia nepokojov boli v regióne aktívne dva projekty. Museli ich pozastaviť. „Obidva projekty sa zameriavali na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre matky a deti do päť rokov a v súvislosti s ochorením COVID-19. Momentálne sme z Dobrej noviny prispeli na humanitárne aktivity sestier vincentiek v Mekelle a pripravujeme aj nový projekt pre zdravotnícke stredisko v Alitene,“ povedala projektová manažérka Dobrej noviny pre Etiópiu Darina Maňurová.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.