TopTip

eRkári mali duchovnú obnovu online

eRkári mali duchovnú obnovu online TK KBS

Bezkontaktný animátor. Taký bol názov obnovy eRkárov, ktorá sa konala vo Vysokej nad Uhom. Keďže pandémia nedovoľuje osobné stretnutia, spojili sa aspoň prostredníctvom internetu. Na obnove sa takýmto spôsobom zúčastnilo viac ako šesťdesiattri animátorov eRka. Celoslovenská obnova eRkárov sa vo Vysokej nad Uhom koná pravidelne na konci januára. Tentoraz to bolo po siedmykrát, pre pandémiu však len online. Podľa spoluorganizátora katolíckeho kňaza Mariána Kašaja je to vždy čas, keď animátori môžu zatiahnuť na hlbinu a rásť vo viere. „Tohto roku nebolo možné, aby sa obnovy zúčastnili osobne, a tak na tomto genius loci boli prítomní cez vytlačené fotografie, cez aplikáciu Zoom a hlavne cez modlitbu, ktorá nemá ohraničenia ani v priestore, ani v čase,“ povedal pre Rádio LUMEN.


V piatok večer sa animátorom priamo z Vysokej nad Uhom prihovoril Pavol Hudák, správca Domčeka blahoslavenej Anky Kolesárovej. O ďalšom programe informuje koordinátor eRka pre komunikáciu Boris Kollár. „Nasledovalo zdieľanie v skupinkách, ktoré umožňuje platforma Zoom, cez ktorú boli eRkári spojení. Piatkový večer zakončila spoločná modlitba a požehnanie relikviou blahoslavenej Anny Kolesárovej.“

V sobotu sa animátorom prihovoril v dvoch prednáškach kňaz Juraj Sedláček, vysokoškolský pedagóg a rektor Univerzitného pastoračného centra svätého Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne. „V prvej prednáške s názvom Go, go, go Joe priblížil príbeh Jozefa egyptského z knihy Genezis. Vyzdvihol Jozefa ako animátora, ktorý v úvodzovkách bezkontaktne zachránil aj svojich najbližších, ktorí ho zavrhli. V druhej prednáške sa otec Juraj venoval apoštolskému listu Pápeža Františka, ktorý vydal pri príležitosti sto päťdesiateho výročia vyhlásenia svätého Jozefa za patróna univerzálnej cirkvi s názvom Patris corde,“ povedal Kollár pre Rádio LUMEN.


Ďalší program už bol verejný aj pre tých, ktorí sa na obnovu neprihlásili. Ústredným bodom bola svätá omša, ktorú celebroval Pavol Hudák. V homílii sa prihovoril Tomáš Tupta.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.