TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Duchovnú obnovu pred Vianocami povedie Mons. Ján Kuboš

Duchovnú obnovu pred Vianocami povedie Mons. Ján Kuboš

Tento rok sa budeme pripravovať na najkrajšie sviatky roka so spišským pomocným biskupom. Duchovná obnova sa uskutoční od 18. do 19. decembra.

Na slávnosť Všetkých svätých sme vo vysielaní ohlásili meno exercitátora predvianočnej rozhlasovej duchovnej obnovy. V piatok a v sobotu pred štvrtou adventnou nedeľou bude prebiehať už 12. duchovná obnova na vlnách katolíckeho rádia. Mons. Ján Kuboš, spišský pomocný biskup, sa už pripravuje na tieto chvíle s poslucháčmi a poslal nám tento pozdrav:

"Kde je svetlo, tam je život. Kde je rozjasnená tvár, tam je radosť. Bože obnov nás, rozjasni svoju tvár a budeme spasení. Týmito slovami 80. žalmu vás chcem pozvať na našu obnovu. Pripomenieme si, že svetlo prišlo na svet a tmy ho neprijali. Tma je absencia svetla. Kde niet svetla, niet života. Kde je zamračená tvár, tam absentuje radosť. 

Blížiace sa Vianoce majú byť sviatkami svetla, života a radosti. Nech nám Kristovo svetlo svieti do tmy našich dní. Rozjasnená Božia tvár nad nami je dôkazom, že Boh si svoju radosť nenecháva pre seba, ale chce rozjasniť tvár každého jedného z nás. Kráčajme vo svetle Kristovom!"

Už teraz môžete pamätať v modlitbách na nášho exercitátora Mons. Jána Kuboša. O programe duchovnej obnovy vás budeme počas adventu informovať vo vysielaní a na našom webe. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.