TopTip

Duchovná obnova na Rádiu LUMEN priniesla aj svätú liturgiu

Duchovná obnova na Rádiu LUMEN priniesla aj svätú liturgiu foto: Martin Šajgalík

13. ročník rozhlasovej duchovnej obnovy pred Vianocami opäť prilákal k počúvaniu aj zahraničných Slovákov. Arcibiskup Cyril Vasiľ slúžil v programe aj svätú liturgiu.

Vo svojich duchovných príhovoroch sa vladyka Cyril Vasiľ, košický eparcha, zameral na prvé tri tajomstvá radostného ruženca. Počas priamych prenosov liturgických slávení v piatok 17. a v sobotu 18. decembra poukázal na náš vzťah k nebeskému kráľovstvu. „Teraz sme ešte na púti a preto využívajme všetky tie pomôcky, ktoré nám Pán pripravil na ceste k nemu. Reťaze, ktoré nám pomáhajú pri výstupe na ferrate smerom k Bohu nás nespútavajú, naopak, dávajú nám pocit bezpečia," vysvetlil arcibiskup Cyril Vasiľ počas jednej zo svojich úvah. 

V dvojdňovom programe nechýbali eucharistické adorácie, svätá omša, svätá liturgia a kontakt s poslucháčmi. Zaujímavosťou je, že vôbec po prvý raz sa v rámci duchovnej obnovy slávila aj svätá liturgia. Spolu s gréckokatolíckymi kňazmi, ktorí v Rádiu LUMEN pôsobia, ju slúžil vladyka Cyril tesne pred koncom duchovného programu. 

Duchovná obnova pred Vianocami je pred najkrajšími sviatkami roka pre poslucháčov Rádia LUMEN tradičným spôsobom prípravy. Podobne vysiela slovenské katolícke rádio duchovné cvičenia aj pred Veľkou Nocou. K záznamom z duchovnej obnovy sa môžete dostať vo webovom archíve Rádia LUMEN. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
5-room bungalow. Top project for 2019.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.