TopTip

Druhý ročník virtuálneho Maltézskeho punču na podporu Hospicu u Bernadetky

Druhý ročník virtuálneho Maltézskeho punču na podporu Hospicu u Bernadetky TK KBS

Protipandemické opatrenia dobrovoľníkom nitrianskeho centra Maltézskej pomoci Slovensko v tomto roku zabránili priamej službe v Hospici - Dome pokoja u Bernadetky v Nitre. Napriek tomu si našli spôsob, ako zadosťučiniť svojmu záväzku. V spolupráci s Diecéznou charitou, Mestom Nitra a Nitrianskym biskupstvom pod záštitou nitrianskeho biskupa Viliama Judáka rozbehli už druhý ročník virtuálneho Maltézskeho punču na podporu Hospicu u Bernadetky. Zároveň pre klientov zabezpečili symbolické darčeky v podobe Vianočných anjelov milosrdenstva. 

Ešte pred dvoma rokmi si mohli návštevníci nitrianskych vianočných trhov kúpiť na Svätoplukovom námestí maltézsky punč a finančne tak podporiť Hospic u Bernadetky v Nitre. Minulý ročník tradičného charitatívneho podujatia však musel byť kvôli pandémii koronavírusu presunutý do online priestoru a inak tomu nebolo ani tento raz. Špecifiká tohtoročného podujatia približuje hovorca Maltézskej pomoci Slovensko Tibor Ujlacký. „Aj virtuálny pohár punču na tento úmysel tak môže pomôcť zachovať dlhoročnú tradíciu, aby sa nepretrhla a rovnako môže každého darcu zahriať na duši, ako v minulosti pri stánku na Svätoplukovom námestí, lebo v konečnom dôsledku pomôže pri zabezpečení kvalitnej paliatívnej starostlivosti.“
V Hospici u Bernadetky môžu nevyliečiteľne chorí pacienti ukončiť svoju pozemskú púť v rodinnej atmosfére, dôstojne bez bolesti a ťažkostí pri čo najlepších podmienkach zdravotníckej a duchovnej starostlivosti. Za desať rokov dobročinného punču vyzbierali maltézski dobrovoľníci pre Hospic u Bernadetky 40-tisíc eur. Pokračuje Tibor Ujlacký. „Vyzbierané finančné prostriedky od darcov sú po skončení podujatia vždy v plnej výške bez odpočítania akýchkoľvek nákladov odovzdané a použité hlavne na zabezpečenie prevádzky Hospicu u Bernadetky, zakúpenie zdravotníckych pomôcok, elektrického stropného zdviháku, antidekubitných matracov či medicínskych preparátov a mobilnej hospicovej starostlivosti.“
Tohtoročný pohár virtuálneho punču môžu priaznivci charitatívneho podujatia symbolicky vypiť a finančne tak podporiť paliatívnu starostlivosť hospicu až do 31. mája zaslaním dobrovoľného príspevku na účet Domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.