TopTip

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa zapája takmer 18,5-tisíc ľudí

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa zapája takmer 18,5-tisíc ľudí TK KBS

Do októbrovej pobožnosti pred ikonou Matky Eucharistie sa v misijnom mesiaci zapája takmer 18,5-tisíc ľudí z celého Slovenska. Ikonu požehnal pápež František počas návštevy sestier Matky Terezy a bezdomovcov, ktorým sa sestry venujú v Dome Betlehem v Petržalke. Pápež František sa po požehnaní ikony dotkol a na chvíľu sa pomodlil. 

Ikona Matky Eucharistie vznikla v Pápežských misijných dielach v roku pandémie ako prejav lásky k Eucharistii a k Panne Márii. Ikonu písala Mária Buláková za všetkých, ktorých bude privádzať k účasti na svätej omši. Pápež František sa po požehnaní ikony dotkol a na chvíľu sa pomodlil. O pobožnosti hovorí národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze. „Mesiac október je misijným mesiacom a zároveň je mesiacom Panny Márie a preto aj táto pobožnosť k Panne Márii, Matky Eucharistie, vyjadruje veľkú lásku nás veriacich k Eucharistii a k Panne Márii, čo sú akoby také dva piliere našej viery.“
Modlitba pred ikonou Matky Eucharistie podľa Pápežských misijných diel prináša posilu v nesení krížov. Tak isto je príhovorom za svetové misia a Južný Sudán. Ikonu Matky Eucharistie opisuje Ivan Kňaze. „Plášť Panny Márie je červenej farby a vyjadruje veľkú lásku k jej Synovi Ježišovi. Panna Mária drží v rukách bielu hostiu a vinie si ju k sebe. Po smrti Ježiša sa Mária zúčastňovala na lámaní chleba a naše spojenie s Ježišom v Eucharistii nás viac spája aj s Pannou Máriou.“
Ikonu a text modlitby bezplatne posielajú Pápežské misijné diela na Slovensku. Objednať sa dajú na stránke misijnediela.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.