TopTip

Diskusné relácie: Prečo nie je Cirkev vypočutá v dialógu s vládou?

Diskusné relácie: Prečo nie je Cirkev vypočutá v dialógu s vládou? zdroj foto: pexels.com

S prichádzajúcimi veľkonočnými sviatkami sa veriaci na Slovensku pýtajú, prečo je Cirkev tak neprimerane obmedzená vo svojej činnosti. Pripravili sme dve mimoriadne diskusie.

Ľady sa pohnú možno až vtedy, keď rozhodnú súdy. Na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu a na Ústavný súd SR v Košiciach sa dostali podnety od Jána Figeľa. Hovorí v nich o obmedzovaní náboženskej slobody. Jeho podnet, ktorý adresoval na Generálnu prokuratúru SR, podporili aj slovenskí biskupi. Arcibiskup Cyril Vasiľ, apoštolský administrátor sede plena Košickej eparchie, bude spolu s Jánom Figeľom a redaktorom Ivom Novákom diskutovať v relácii Zaostrené v pondelok 29. marca o 11:10. Reláciu odvysielame naživo a dáme priestor aj vašim otázkam. V debate priblížime situáciu vzťahov Cirkvi a vlády, otvoríme tému prečo štát Cirkev v pandémii ignoruje, ako to mení ich vzájomné pozície vo vzťahoch a či by veriaci predsa len nemali radšej zostať bez bohoslužieb a individuálnej pastorácie. 

Iniciatívu Jána Figeľa podporuje viacero osobností z kultúrneho života, zástupcovia evanjelikov i pravoslávnych veriacich na Slovensku. Čo hovoria osobnosti na súčasný stav na Slovensku a prísne obmedzenia pre Cirkev? Ako to vplýva na život viery v krajine? Redaktorka Júlia Kavecká vám názory osobností prinesie v utorkovej relácii Občan 30. marca o 11:10. 

Rádio LUMEN reflektuje aktuálne dianie v spoločnosti vo svojom spravodajstve a publicistike. Vypočujte si krátko pred Veľkou nocou špeciálne diskusie, ktoré sme pre vás pripravili!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.