TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
DISKUSNÉ RELÁCIE: Dedičstvo totality a anti-COvid pravidlá

DISKUSNÉ RELÁCIE: Dedičstvo totality a anti-COvid pravidlá zdroj foto: pexels.com

17. novembra je štátny sviatok - Deň boja za slobodu a demokraciu. V našich diskusných reláciách sa zameriame vysporadúvanie sa s minulosťou a aj na problémy súčasnosti.

Zaostrené 16.11.2020 o 11:10

Zákaz pamätníkov oslavujúcich totalitné režimy, príplatok pre rehoľníkov internovaných počas Akcií K a R, či nové pamätné dni a sviatky. Parlament schválil viaceré novely zákonov s cieľom zadosťučiniť zločinom bývalého režimu. Ako sa Slovensku darí vyrovnávať s temnou minulosťou totality, rozoberieme s poslankyňou národnej rady za OĽaNO Annou Andrejuvovou a historikom Ústavu pamäti národa Františkom Neupauerom. V Zaostrenom ich v pondelok, 16. novembra krátko po 11:00 hod. privíta Ján Heriban.

Občan 17.11.2020 o 11:00

Zákaz vychádzania a čoraz viac času stráveného doma môže doliehať aj na rodiny. Aktuálna kríza spojená s pandémiou však nepredstavuje len riziká, ale aj príležitosti. Rodiny ich môžu zužitkovať napríklad dodržiavaním praktických anti-COVID pravidiel. Predstaví nám ich psychologička a riaditeľka Centra pre tréning a rozvoj Denisa Zlevská v rozhovore s Jánom Heribanom. Počúvajte Občana, v utorok, 17. novembra krátko po 11:00 hod.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.