TopTip

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka TK KBS

Diecézny katechetický úrad v Žiline pripravil advent s myšlienkami pápeža Františka. Podľa riaditeľa úradu Jozefa Možiešika vybrali z príhovorov Svätého Otca na Slovensku 27 citátov a spojili ich s denným evanjeliom. Krátko po návrate z návštevy Slovenska vyzval pápež na generálnej audiencii prítomných, aby pridali ďalšiu modlitbu. Aby semienka zasiate počas tejto cesty priniesli dobré ovocie. Víziu k adventu Žilinského katechetického úradu predstavil  jeho riaditeľ Jozef Možiešik. “Od pamätnej návštevy uplynulo niekoľko týždňov. Kde tu už vidno klíčiť prvé z množstva semienok, ktoré u nás pápež František tak hojne rozsieval. Na druhej strane máme zrejme pred sebou dramatický advent. Naša pozornosť sa celkom oprávnene zameriava na chorých a trpiacich. Na vyčerpaný personál v nemocniciach. Na ich rodiny a na jednotlivcov, ktorí siahajú až na dno svojich síl. Možno nám preto bude ľahšie, ak si aj my každý deň pripomenieme niečo iné, ako len štatistiky zaočkovaných, infikovaných a zomrelých.”

K tomu môže podľa neho prispieť aj aktivita katechetického úradu. “Z príhovorov, ktoré zazneli v našej krajine, vybrali sme 27 citátov, na každý deň adventného obdobia jeden a spojili sme ich s denným Evanjeliom. Svätý Otec tak bude každodenným spoločníkom nášho adventného putovania.”

Zamyslenia sú zverejnené na stránkach Diecézneho katechetického úradu v Žiline. Každý deň ich môžete nájsť aj na ich profile na sociálnej sieti. “Máme nádej, že tak ako v septembri, aj teraz Františkove slová prinesú Slovensku trochu pokoja. Že nezostanú len semienkami. Ale vyrastú, dozrejú a prinesú dobré ovocie,” dodal riaditeľ úradu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.