TopTip

Deti v Petržalke majú interaktívnu adventnú prípravu

Deti v Petržalke majú interaktívnu adventnú prípravu TK KBS

Aj tento rok môžu deti prvého stupňa základných škôl vstúpiť do interaktívnej adventnej prípravy. Organizuje ju Farnosť Povýšenia sv. Kríža v Bratislave – Petržalke, nesie názov: Svetlo z neba. Počas adventu nie sú bohoslužby prístupné pre verejnosť. Napriek tomu mnohé farnosti prichádzajú so zaujímavými ponukami na prežitie tohto obdobia a nezabúdajú ani na deti. Hovorí páter Milan Toman z Farnosti Povýšenia sv. Kríža v Bratislave – Petržalke:
„Naša adventná príprava je interaktívna v tom zmysle, že sa aj napriek lockdownu snažíme udržiavať vzťah s deťmi, ktoré chodia do našej farnosti, a pozývame ich cez adventnú prípravu, v online forme, do istej aktivity.“
Aktivity sú rozdelené do troch kategórií. Každý utorok večer môžu deti tvoriť niečo zaujímavé, každú sobotu vyrobené predmety ožívajú v divadielku a každotýždenná aktivita vrcholí nedeľnou svätou omšou, a to všetko online už druhý rok. „Samozrejme, osobnému kontaktu sa to nevyrovná. Na druhej strane máme dobrú spätnú väzbu a čo je najpozitívnejšie, to je, že udržiavame vzťahy s našimi deťmi,“ povedal páter Milan.
Ako uviedol, osobný kontakt s deťmi chýba, ale dúfa, že to čoskoro bude možné. Všetkým farnostiam, ktoré by chceli prísť s podobným programom, odporúča osloviť k spolupráci laikov. „Myslím si, že netreba sa báť pozvať a osloviť ľudí, ktorí môžu pomôcť s technickým zabezpečením,  samotné vysielanie nie je až tak náročné.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Garage avec abri d'auto et toit à pignon

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.