TopTip

Desiaty ročník zbierky Slovenskej katolíckej charity Pôstna krabička je v plnom prúde

Desiaty ročník zbierky Slovenskej katolíckej charity Pôstna krabička je v plnom prúde TK KBS

Desiaty ročník zbierky Slovenskej katolíckej charity Pôstna krabička je v plnom prúde. Darované prostriedky charita opäť využije na pomoc chudobným deťom a rodinám v Ugande a Rwande. Stará sa o ich zdravie, vzdeláva ich a zabezpečuje im základné životné potreby. Tvárou aktuálneho ročníka zbierky je deväťročná rwandská školáčka Honorine. Tamojšie charitné centrum ju pred rokmi prijalo do škôlky. Aj vďaka tomu je dnes najlepšou žiačkou v triede. 

S Honorine sa môžete zoznámiť na diaľku cez tradičný symbol kampane, papierovú krabičku na odkladanie peňazí. K dispozícii je v predsieňach kostolov alebo na požiadanie. Ján Košta z oddelenia komunikácie a PR Slovenskej katolíckej charity hovorí, že o krabičky je záujem: „Posielame ich úplne zdarma. Požiadať o zaslanie môžete cez našu webstránku postnakrabicka.sk. Do krabičky môžete vložiť váš príspevok a po skončení pôstu ho poslať na účet zbierky.“
O práci charity v Afrike hovorí podrobnejšie manažér rozvojovej spolupráce Martin Vitek. „Konkrétne v Rwande prevádzkujeme škôlku pre deti z najchudobnejších rodín, ktoré predtým žobrali a žili vo veľmi kritických podmienkach, čo sa týka stravy a hygieny. V Ugande prevádzkujeme centrum Gift of Love, kde sa venujeme HIV pozitívnym deťom, ale takisto prevádzkujeme vzdelávacie projekty, ako je napríklad škôlka alebo krajčírska a stolárska dielňa,“ povedal.
Charita vyslala do Ugandy za posledné dva týždne dve slovenské posily. Po manažérovi rozvojovej spolupráce Martinovi Vitekovi odletel aj nový dobrovoľník Ľudovít. Ján Košta hovorí, že Ľudo strávi v centre Gift of Love najmenej pol roka. „Veríme, že využije svoje dary a pomôže dievčatám zo siedmeho ročníka pri učení na skúšky z matematiky a angličtiny. Čakajú ich na konci marca a skončia tak základnú školu,” dodal.
Zaslať milodar môžete poštovou poukážkou, prostredníctvom darcovskej SMS alebo online. Informácie o zbierke a využití prostriedkov sú na spomínanej stránke postnakrabicka.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.