TopTip

Denný stacionár svätej Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi sa zapojil Do Národného týždňa charity

Denný stacionár svätej Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi sa zapojil Do Národného týždňa charity

Denný stacionár svätej Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi sa zapojil Do Národného týždňa charity. Zariadenie Košickej arcidiecéznej charity v Košiciach pripravilo Deň babičkinych šikovných rúk. Po úspešnom nultom ročníku v roku 2019 si opäť pripravili rozmanité ručné práce našich starých mám. Z dôvodu pandémie sa pripravovaný celodenný program neuskutoční, avšak pre verejnosť sú k dispozícii rozmanité háčkované a pletené hračky a iné výrobky seniorov. Výstava práce prijímateľov denného stacionára svätej Matky Terezy, bude prebiehať len online formou, na webe charitake.sk. 

Seniori v dennom stacionári si svoju jeseň života vychutnávajú naozaj aktívne. Medzi obľúbené aktivity patrí aj ručná práca v podobe pletenia a háčkovania. S touto záujmovou činnosťou začala prijímateľka služieb, pani Mária, ktorá postupne učila aj ostatných. „Keď som sem nastúpila, už tu bola medzi prvými, ktorá nastúpila a háčkovala hračky, rôzne zvieratká, vankúšiky a barančekov a snažila sa naučiť aj nás háčkovať. Učila aj ďalšie kolegyne a pokračujeme v našej klientskej tradícii, čiže v tetinej tradícii,“ hovorí Ľudmila Birková, vedúca denného stacionára matky Terezy.
V dennom stacionári rada trávi čas aj pani Mária Vavreková. Sama je aktívna pri ručných prácach, ktoré prezentuje podujatie Deň babičkyných šikovných rúk. „Keď som mala deti, tak som sa snažila urobiť za lacnejšie, tak som sa učila háčkovať, štrikovať, šiť. Teraz, už som ich to skoro všetky naučila. Vidíte je to relax, ktorý vlastne pomáha stareckej pamäti, aj technike, aj ako vyrovnanie sa so starobou.“
Klienti denného stacionára svätej Matky Terezy, aj vďaka tomuto zariadeniu prežívajú aktívnejší život. Opäť hovorí vedúca zariadenia Ľudmila Birková. „K nám chodia hlavne preto, aby trošku zmenili nielen vzduch, ale aj zmýšľanie, aby boli medzi svojimi rovesníkmi a najlepšie im robí dobrá nálada. Čiže snažíme sa zo všetkého urobiť si srandu, humor.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.