TopTip

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze TK KBS

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze. Prvú z nich budú sláviť už dnes po osemnástej hodine vo farskom kostole v Bánovciach nad Bebravou. Ako povedal pre Rádio Lumen hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký, iniciatíva denných svätých omší je pokračovaním projektu, v rámci ktorého sa slávili v celej krajine bohoslužby na úmysel šírenia kultúry života. „Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie Konferencie biskupov Slovenska, dnes už zosnulého bývalého spišského diecézneho biskupa, Mons. Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života,“ upozornil Ujlacký.
Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac boli sväté omše slúžené v inej diecéze. „Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu, zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti. Aktuálne sú pre koronavírusovú pandémiu slávené bez účasti verejnosti,“ povedal Tibor Ujlacký.
Rozpis slávenia svätých omší za život v Nitrianskej diecéze nájdete na stránke biskupstva.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za tých, ktorí v krajinách pod diktatúrou, autoritárskym režimom alebo s oslabenou demokraciou bojujú za základné práva, riskujúc vlastné životy.
  • Úmysel KBS na apríl: Aby sme príkladným slávením Veľkej noci prinášali svetu nádej na víťazstvo Božej pravdy a spravodlivosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za obrátenie môjho syna Petra a jeho otca Petra, pre syna za dobrú celoživotnú veriacu partnerku, za zdravie a Božiu ochranu pre moju rodinu a blízkych, dary Ducha Svätého, posilu, za zastavenie pandémie a uzdravenie chorých. Terézia
  • Za milosť uzdravenia syna Rudolfa od závislosti na alkohole. Marta
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.