TopTip

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze TK KBS

Denné sväté omše za život a rodinu budú v marci pokračovať v Nitrianskej diecéze. Prvú z nich budú sláviť už dnes po osemnástej hodine vo farskom kostole v Bánovciach nad Bebravou. Ako povedal pre Rádio Lumen hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký, iniciatíva denných svätých omší je pokračovaním projektu, v rámci ktorého sa slávili v celej krajine bohoslužby na úmysel šírenia kultúry života. „Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie Konferencie biskupov Slovenska, dnes už zosnulého bývalého spišského diecézneho biskupa, Mons. Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života,“ upozornil Ujlacký.
Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac boli sväté omše slúžené v inej diecéze. „Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu, zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti. Aktuálne sú pre koronavírusovú pandémiu slávené bez účasti verejnosti,“ povedal Tibor Ujlacký.
Rozpis slávenia svätých omší za život v Nitrianskej diecéze nájdete na stránke biskupstva.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.