TopTip

DARUJ DOBRÝ SKUTOK: Ako pomáhate ľuďom utekajúcim pred vojnou?

DARUJ DOBRÝ SKUTOK: Ako pomáhate ľuďom utekajúcim pred vojnou?

Utekajú pred vojnou a potrebujú aspoň nádej, že "bude lepšie". Potrebujú našu pomoc. Napíšte nám, ako pomáhate utečencom pred vojnou a vyhrajte sadu cien!

Spolu so Slovenskou katolíckou charitou naďalej pomáhame

V rámci celoročného projektu pomoci DARUJ DOBRÝ SKUTOK máme za sebou už prvé tri výzvy. Učili sme sa pomáhať pri starostlivosti o deti a starších ľudí a tiež diskutovať o obchodovaní s ľuďmi, či pôstnych dobrých skutkoch. V máji sa sústreďujeme na našu reakciu na vojnový konflikt za východnou hranicou Slovenska. 

Množstvo dobrých iniciatív - dajte nám o nich vedieť

Snáď aj vo vašom meste alebo vo vašej obci sa ľudia v ťažkej chvíli zmobilizovali a poskytli ubytovanie, materiálne prostriedky alebo boli ochotní vyraziť na hranice a slúžiť ako dobrovoľníci. Priložili ste aj vy ruku k dielu? Napíšte nám o tom a pomôžte v šírení dobrých správ v slovenskom rozhlasovom éteri. Svoje príbehy môžete posielať do 16. mája 2022 na e-mailovú adresu oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite pripísať heslo DARUJ DOBRÝ SKUTOK.

Za príbeh pomoci vás odmeníme

Vaše príbehy budeme priebežne uverejňovať na webe lumen.sk a aj vo vysielaní. Najlepšie z nich oceníme v relácii Od ucha k duchu v sobotu 21. mája o 20:15. Tento mesiac súťažíme o sadu troch cien:

1. Hrnček od keramika Grania a pápežské tričko

2. Poznámkový blok s logom RL a perom a kniha Pápež František a Marco Poza -  O nerestiach a čnostiach  

3. Pero s logom Správne naladený a kniha Neobyčajný príbeh Mary´s meals  - (Magnus MacFarlane – Barrow)

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Organizujeme ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Našim cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujeme a zároveň predstavíme bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity. 

Projekt ukončíme na konci roka 2022, keď odmeníme jedného poslucháča za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy počas roka. Hlavnou cenou je atraktívny zájazd. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.