TopTip

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce TK KBS

Daňový systém na Slovensku je pomerne zložitý a ľudia nevedia, aká je reálna cena práce zamestnanca na trvalý pracovný pomer. V relácii Zaostrené o daňovo-odvodovej reforme to povedal poslanec Národnej rady a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský. Nová daňovo-odvodová reforma prináša zmenu aj v oblasti podpory rodín. Po novom by mala byť výška daňového bonusu 70 eur. Tak isto sa mení aj výška prídavku na dieťa. Reforma hovorí o zvýšení prídavku na 30 eur. Tí, ktorí dosiahli vek 18 rokov, budú až do skončenia denného štúdia dostávať 50 eur. Peter Kremský vysvetľuje, prečo to tak má byť. „Súvisí to s tým, že potom už tieto deti nebudú dostávať tieto účelovo viazané prostriedky na rôzne krúžky, kluby a tak ďalej práve, čiže potom vlastne sa to vykompenzuje zvýšeným prídavkom na dieťa.“
Ďalším hosťom relácie Zaostrené bol predseda Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov Pavol Faktor. Podľa neho bude pre živnostníka s vyšším príjmom daňová reforma znamenať dvojnásobné zvýšenie daňovo-odvodového zaťaženia. „Plánovanú paušálnu daň 29 percent vidím ako nedomyslenú do dôsledkov. Ako sa bude odvádzať, či raz ročne alebo mesačne, koľko pôjde na daň, koľko do poistných fondov, z čoho sa bude počítať napríklad nárok na nemocenskú, z čoho výpočet dôchodku a podobne,“ uviedol.
Celú reláciu Zaostrené je možné si vypočuť z archívu Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.