TopTip

Čo ponúka Národný týždeň manželstva?

Čo ponúka Národný týždeň manželstva? TK KBS

Beseda s psychoterapeutom, krátke inšpirácie pre budovanie bezpečného manželstva či podcasty o nebezpečenstvách číhajúcich na manželstvá. Aj toto ponúka práve prebiehajúci Národný týždeň manželstva. Pre nepriaznivú pandemickú situáciu sa celá kampaň presunula na internet. Manželia sa vďaka tomu môžu kedykoľvek dostať k rôznym materiálom, ktoré im v duchu tohtoročného motta “Bezpečne v manželstve“ pomôžu upevniť ich vzťah. 

 

Na webovej stránke Národného týždňa manželstva nájdu manželia napríklad svedectvá odborníkov o bezpečí v manželstve. Jedným z nich je profesor Vladimír Krčméry. Vo videu odpovedá na otázku, či môže byť koronavírus nebezpečný pre vzťah. „Sú dve nebezpečenstvá počas pandémie. Prvé je, že nakazíte jeden druhého, a druhé je, že jeden alebo obidvaja dostanú depresiu,“ povedal.


Organizátori kampane prinášajú aj podnety, ako vytvoriť alebo nestratiť atmosféru bezpečia vo vzťahu. Dá sa to napríklad cez vzájomné prijatie a rešpektovanie rozdielnych vlastností a pováh partnera. Manželom Róbertovi a Mariane sa to po rokoch vzťahu podarilo tak, že začali na tom druhom hľadať to, čo ich priťahovalo na začiatku. „Tým, že som sa javil v Majkinych očiach pomalý, kľudný, tak začal som sa snažiť vybavovať veci, na ktoré nemala Majka trpezlivosť,“ hovorí Róbert. „Postupom času som prišla na to, že jeho pomalosť mi je veľmi potrebná a veľmi mi imponuje,“ doplnila ho Mariana.


Súčasťou kampane na podporu manželstva sú aj sedemminútové podcasty projektu Vzťahovo. Psychologička Denisa Zlevská sa v nich venuje nebezpečenstvám, ktoré ohrozujú manželstvo, ale aj ich riešeniam. Nebezpečný môže byť nezdravý egoizmus. „Naučme sa byť zdravými egoistami. Zdravý egoizmus nie je nič iné ako to, že sa človek zaoberá sám sebou, je schopný premýšľať o sebe samom. Vtedy sa dokáže zaujímať o ostatných i viesť s nimi dialóg ako rovný s rovným,“ povedala Denisa Zlevská.


Národný týždeň manželstva potrvá do nedele štrnásteho februára. Informácie a všetky materiály ku kampani sú zverejnené na stránke ntm.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.