TopTip

Členovia ordinariátu si pripomenuli patróna

Členovia ordinariátu si pripomenuli patróna TK KBS

Členovia ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov si minulý týždeň pripomenuli svojho hlavného patróna svätého Šebastiána a tiež titul katedrály v Bratislave-Krasňanoch. Svätú omšu tam celebroval ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov, biskup František Rábek. Všetkých vyzval byť iniciatívni aj v tomto čase pandémie v rozvoji viery a kresťanského života. Ordinariát ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky zriadil svätý Ján Pavol II. dvadsiateho januára 2003. Od tohto momentu tento mesiac teda uplynulo osemnásť rokov. V úvode svätej omše to pripomenul aj ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov, biskup František Rábek: „Chceme pri tejto svätej omši ďakovať za to, že týmto rozhodnutím svätý pápež nielen zriadil ordinariát, ale nám súčasne predznačil aj patróna ordinariátu, pretože ustanovil túto cirkevnú štruktúru práve v deň sviatku svätého Šebastiána, ktorý bol vojakom v období Rímskej ríše a pre svoju kresťanskú vieru a svoju nebojácnosť položil život mučeníckou smrťou.“


Biskup František Rábek na príklade svätého Šebastiána v príhovore poukázal na to, že aj keď nie sme prenasledovaní, máme byť vo viere iniciatívni. „Tá iniciatíva by sa mala prejaviť v snahe využiť prítomnú pozitívnu situáciu náboženskej slobody a venovať sa prehlbovaniu svojej osobnej viery, pomáhať v tom aj druhým, najmä v rodinách. Využívať možnosti účasti na bohoslužbe aspoň cez médiá a potom plniť si dôsledky, ktoré z nej vyplývajú v praktickom živote, či už to je osobný morálny život alebo rodinný, svedectvo takto do života na pracovisku svojou svedomitosťou,“ vyhlásil biskup Rábek.


V zmenených podmienkach ovplyvnených pandémiou COVIDom-19 sa ľudia nemohli fyzicky zúčastniť svätej omše. Mohli ju ale sledovať prostredníctvom online prenosu. Tieto prenosy budú pokračovať aj naďalej. Spravidla každú nedeľu o desať tridsať z Katedrály svätého Šebastiána.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2022

  • Poďakovanie za 53 rokov manželstva a prosba o Božie požehnanie do ďalších spoločných rokov pre moju sestru s manželom. (Katarína)
  • O dar viery pre synčeka, obrátenie manželky, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • Poďakovanie za všetky udelené milosti a prosba o zdravie, dar viery, Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre celú rodinu. (Vierka)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.