TopTip

Cirkevná základná škola svätého apoštola Pavla v Sihelnom ponúka okrem kvalitného štúdia aj športové vyžitie

Cirkevná základná škola svätého apoštola Pavla v Sihelnom ponúka okrem kvalitného štúdia aj športové vyžitie CZS Sihelné

Cirkevná základná škola svätého apoštola Pavla v Sihelnom ponúka okrem kvalitného štúdia aj športové vyžitie. Výnimočnou je aj preto, že na hornej Orave má ako jediná v telocvični až dve lezecké steny. Pre pandémiu však aj jej žiaci už takmer rok študujú dištančnou formou v takzvanom online priestore. 

Riaditeľka Cirkevnej základnej školy svätého apoštola Pavla v Sihelnom Margita Borová hovorí o tom, že pandémia koronavírusu je aj pre nich veľkou výzvou po všetkých stránkach. „Niektorí žiaci možno ani netušili, že im škola bude až tak chýbať. Vyučovanie však musí pokračovať ďalej, a tak sa realizuje rôznymi formami v online priestore. Nielen žiaci, ale aj učitelia sme si museli rýchlo zvykať na iný spôsob učenia. Učiť sa novým veciam za pochodu,“ povedala pre Rádio LUMEN.
Dištančné vzdelávanie v prvej vlne pandémie bolo podľa učiteľky prvého stupňa Viery Mazurákovej veľmi náročné. „V prvej vlne som učila prvákov a bolo to veľmi náročné pre všetkých. Pre deti, ktoré zrazu stratili osobný kontakt so školou, učiteľkou, spolužiakmi. Pre rodičov, z ktorých sa stali učitelia prváčikov,“ upozornila.
Výhodu online vyučovania vidí študentka Ester Pitáková v tom, že ráno nemusí vstávať a je stále v teple. Chýba jej však stretávanie sa so spolužiakmi. „Nevýhodou je, že so spolužiakmi sa nestretávame. Predsa v škole, zvlášť, počas prestávok, zažijeme veľa dobrodružstiev. Chýbajú nám výlety a exkurzie aj mnohé školské aktivity,“ konštatovala Ester.
Prázdne chodby vníma aj školník Jozef Ferniza, ktorý túto funkciu zastáva už dvadsaťtri rokov. „Deti chýbajú, samozrejme, teraz je tu tak pusto. Tí väčší sú lumpi, aj tak chýbajú, lebo je tak ticho v škole,“ povedal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.