TopTip

Charitu môžeme podporiť do konca marca

Charitu môžeme podporiť do konca marca TK KBS

Každý rok sa počas prvej pôstne nedele koná jarná celoslovenská zbierka na podporu Slovenskej katolíckej charity. Tento rok sa však vzhľadom na opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v kostoloch neslúžili verejné bohoslužby. Preto verejnú zbierku presunuli jednotlivé arcidiecézne a diecézne charity do online priestoru. Veriaci ich môžu rôznymi spôsobmi podporiť až do konca marca. 

 

Charity sú od štedrosti darcov vo veľkej miere závislé, a preto sú verejné zbierky pre ne veľmi dôležité. „Môžu nám pomôcť aj celoročne, stále nám prispieť na čísla účtov na jednotlivé diecézne charity. Ak hovoríme o  senioroch, tak oni sú tradične zvyknutí, že či pri spovedi alebo nejakej návšteve duchovného môžu prispieť na charitu tomu duchovnému, lebo duchovní to potom posielajú na účet biskupského úradu, ktorý neskôr to pošle charite,“ povedala Anna Ivanková z Gréckokatolíckej charity Košice.

 

Ako uviedol Cyril Korpesio z Arcidiecéznej charity Košice, v minulom roku firmy cez Potravinovú banku darovali charite 32 ton potravín. Poteší ich však akýkoľvek dar, ktorý môžu klienti využiť. „Ak niekto chce darovať práčku, chladničku, rôzne iné veci, tak buď to využijeme v našich zariadeniach alebo vieme o potrebách tých ľudí, ktorí sa k nám prihlásia, že by niečo potrebovali, tak vieme to odviezť a priviezť tam, kde treba,“ uviedol.

 

Eduard Malatinec z Gréckokatolíckej charity Prešov dopĺňa, že v zime sa ich klientom zíde aj bielizeň či ponožky, no vďační sú za akúkoľvek pomoc. „Je veľký nápor na hygienické a čistiace prostriedky, aj toto veľmi oceníme, ak dokáže nám niekto darovať rúška, alebo rôzne dezinfekčné prostriedky,“ povedal pre Rádio LUMEN.

 

Finančnú podporu je možné poslať aj QR kódom, poštovou poukážkou, ale ako uviedol riaditeľ Spišskej katolíckej charity Pavol Vilček, aj prostredníctvom mobilného telefónu zaslaním SMS správy na číslo 877. Dôležitá je však aj duchovná podpora. „Čo je asi najviac, to sú modlitby a teda aj touto cestou by som chcel poďakovať za každú jednu modlitbu za ktorúkoľvek charitu na Slovensku,“ povedal Pavol Vilček.

 

Podrobnosti o možnostiach podpory sú zhrnuté na stránke www.zbierkanacharitu.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.