TopTip

Charita bude môcť slúžiť núdznym v plnej miere aj v aktuálnom roku

Charita bude môcť slúžiť núdznym v plnej miere aj v aktuálnom roku TK KBS

Slovenská katolícka charita bude môcť slúžiť núdznym v plnej miere aj v aktuálnom roku. Vďaka vianočnej kampani Nenechajme nádej vyhasnúť nebude musieť zatvoriť niektoré svoje zariadenia. Darcovia prispeli na ich ďalší chod sumou 28-tisíc eur. Prostriedky využijú charity v jednotlivých regiónoch a tiež ústredie organizácie v Bratislave. 

 

Slovenská katolícka charita je najväčším neverejným poskytovateľom sociálnych služieb v neziskovom sektore na Slovensku. Pretrvávajúcou pandémiou sa však ocitla v ohrození. Prostredníctvom kampane sa im podarilo nepriaznivý stav zvrátiť. Hovorí manažérka oddelenia komunikácie, PR a foundraisingu Monika Molnárová: „Za možnosť pokračovať v pomoci dnes ďakujeme viac ako 575 darcom. Spolu darovali viac ako 28-tisíc eur.“


Túto sumu ešte navýši dar jednej z energetických spoločností, ktorá venovala 40-tisíc eur, pôvodne určených na vianočnú večeru svojich zamestnancov. Dary z kampane si rovným dielom rozdelí centrála organizácie v Bratislave a 10 diecéznych a arcidiecéznych charít. O využití prostriedkov informuje za Arcidiecéznu charitu Košice Silvia Hrabčáková. „Finančné dary z vianočnej kampane poputujú aj na podporu diela v Charitnom dome svätej Edity Steinovej vo Vojčiciach. Práve tomuto zariadeniu hrozilo, že koncom roka svoje brány zatvorí. Za každý jeden dar úprimne ďakujeme.“


Vďační sú aj v Gréckokatolíckej charite Prešov. Pokračuje jej riaditeľ Peter Valiček: „Naša organizácia plánuje vyzbierané finančné prostriedky použiť na viacero účelov. Jedným z nich je aj materiálna pomoc rodinám a jednotlivcom v náročnej finančnej i sociálnej situácii, spôsobenej COVIDom.“


Symbolom vianočnej charitnej kampane bola horiaca zápalka, vyjadrujúca svetlo nádeje. Aktuality z diania v Slovenskej katolíckej charite sú na stránke charita.sk alebo na stránkach charít v jednotlivých regiónoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2022

  • Poďakovanie za 53 rokov manželstva a prosba o Božie požehnanie do ďalších spoločných rokov pre moju sestru s manželom. (Katarína)
  • O dar viery pre synčeka, obrátenie manželky, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • Poďakovanie za všetky udelené milosti a prosba o zdravie, dar viery, Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre celú rodinu. (Vierka)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.