TopTip

Centrum pomoci pre rodinu ocení dlhotrvajúce manželské páry

Centrum pomoci pre rodinu ocení dlhotrvajúce manželské páry TK KBS

Centrum pomoci pre rodinu v Trnave ocení dlhotrvajúce manželské páry. S touto myšlienkou prišlo centrum vlani. V spolupráci s mestom v slovenskom Ríme ocenili prvé tri manželské páry. Tento rok manželstvá ocenia aj v Piešťanoch, kde má spomínané centrum tiež pracovisko. Iniciatíva bude súčasťou Národného týždňa manželstva. 

 

S nápadom oceňovať dlhotrvajúce manželstvá prišiel Michal Lipovský z Centra pomoci pre rodinu v Trnave, do čoho vtiahol aj mesto. Podľa neho v dnešnej dobe, keď sa hovorí len o rozvodoch a problémoch v manželstvách, je nevyhnutné ukázať aj manželstvá, ktoré to dokázali. „Hľadáme najstaršie manželské páry z Trnavy, alebo žijúce v Trnave, ktoré chceme oceniť a prejaviť im úctu za to, že dávajú príklad aj iným manželským párom,“ povedal Lipovský pre Rádio LUMEN.


Návrh na ocenenie manželských párov v Trnave a v Piešťanoch môže podľa Michala Lipovského podať ktokoľvek. „Rozhodli sme sa tento rok, tým, že máme ako Centrum pomoci pre rodinu aj pobočku v Piešťanoch, prvýkrát oceňovať aj tam,“ uviedol Lipovský hovorí, že dlhoročné manželské páry by radi ocenili na radnici v spolupráci s mestom, ak to pandemická situácia dovolí. „Oceňovanie by sme radi spravili v rámci Národného týždňa manželstva, teda od ôsmeho do štrnásteho februára tak, ako sme to robili minulý rok v Trnave, teda priamo na radnici so zástupcom mesta,“ povedal.


Novinkou tento rok je aj oceňovanie manželských párov in memoriam. „Aj takouto cestou chceme podporiť manželstvo, manželské zväzky a ukázať, že naozaj sú veľmi dôležité a potrebné pre náš život. Mnohé manželské páry naozaj dokazujú, že sa dá v manželstve žiť krásne, a práve aj týmto oceňovaním chceme podporiť túto myšlienku,“ dodal Lipovský. Z oceňovania dlhoročných manželstiev by chcelo centrum urobiť tradíciu.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.