TopTip

ČAS VĎAČNOSTI: Poznáme víťaza prvého kola!

ČAS VĎAČNOSTI: Poznáme víťaza prvého kola!

V prvom kole súťaže Čas vďačnosti zabodoval príbeh poslucháčky Justíny. Napísala nám o kňazovi, ktorý neváhal merať dlhú cestu za svojim farníkom na svätú spoveď.

Takmer 80 príbehov vďačnosti kňazom ste nám poslali do prvého kola našej adventnej súťaže. Ďakujeme za vašu priazeň, no víťaz môže byť len jediný. Ako prvá vyhrala v súťaži poslucháčka Justína s týmto príbehom:

Vďačná som všetkým kňazom, ktorí boli v našej farnosti. Na každom som si našla niečo dobré, ale za jedného vďačím obzvlášť. Stačilo sa mu len zdôveriť o probléme a on sa ho hneď snažil vyriešiť. 
    Často si spomínam na príhodu, ktorá sa stala, keď môj manžel pracoval v Česku. Ráno, 18. decembra, mi telefonovali jeho kolegovia, že odpadol. V nemocnici potom povedali, že je to porážka. Spomenula som si, že nebol na spovedi, lebo chcel ísť na spoločnú spoveď až po svojom návrate domov. Hneď som išla poprosiť nášho pána farára Janka Hudeca, aby mi poskytol číslo na kňaza v meste, kde v nemocnici ležal môj manžel. Miestneho kňaza som chcela poprosiť, aby zašiel vyspovedať môjho manžela do nemocnice. Vtedy totiž ešte kňazi nepôsobili v nemocniciach. Náš pán farár sa ma opýtal, v ktorej nemocnici leží manžel. Povedal mi, nech sa nebojím, že on sa o všetko postará, nech sa tým netrápim. 
    V poobedných hodinách som už cestovala za manželom do nemocnice. Bol pri vedomí a keď ma uvidel, hneď sa usmial. Prvé, čo sa ma spýtal, bolo, či uhádnem, kto bol pri ňom na návšteve. Hneď mi aj povedal, že to bol náš pán farár Hudec a že ho aj vyspovedal a dal mu sväté prijímanie.
    Keď som pána farára stretla, poďakovala som mu za všetko, čo pre manžela urobil. Povedal mi, že to bola jeho povinnosť, pretože je to jeho farník. 
    S vďačnosťou si to ešte viac uvedomujem teraz, v období pred Vianocami, keď prichádza čas spoločných spovedí. Tento kňaz bol ochotný cestovať 150 kilometrov tam a ďalších 150 naspäť len preto, aby vyspovedal jedného svojho farníka. Pritom v rovnaký deň popoludní ešte spovedal na spoločnej spovedi a večer slúžil svätú omšu. Je to naozaj veľká obeta a viem, že nie jediná. 
Ďakujem mu za veľa vecí, s ktorými pomohol nielen mne, ale aj všetkým svojim farníkom. 

Justíne posielame výhru z prvého kola adventnej súťaže Čas vďačnosti: (kniha Snúbenci zo SSV, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka, káva)

Zároveň naša poslucháčka postupuje do finálového kola súťaže Čas vďačnosti. Každý adventný týždeň vyhlasujeme novú tému "za čo byť vďačný". Spomedzi štyroch adventných výhercov nakoniec vyberieme absolútneho víťaza v piatok 24. decembra. Ten vyhrá poukaz na pobyt pre celú rodinu v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. 

Druhé kolo adventnej súťaže vyhlasujeme už v nedeľu 5. decembra!

Podrobnosti o súťaži nájdete TU.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.