TopTip

Bude mať aj Trnava pamätník nenarodeným deťom?

Bude mať aj Trnava pamätník nenarodeným deťom? TK KBS

Aj Trnava by už mala mať pamätník nenarodeným deťom. S nápadom na jeho vytvorenie prišlo občianske združenie Naše mesto. Spolu s pamätníkom by malo pribudnúť aj miesto na pochovávanie nenarodených detí. Na tento účel malo mesto poskytnúť približne šesťdesiat metrov štvorcových na cintoríne. Zastupiteľstvo však o tomto návrhu nerokovalo. 

Občianske združenie Naše mesto plánuje na cintoríne na Kamennej ceste umiestniť pamätník nenarodeným deťom. Predseda združenia a mestský poslanec Rastislav Mráz uviedol, že pamätník má umožniť dôstojnú spomienku na nenarodené deti a zároveň pomôcť rodičom a pozostalým prekonať traumu z toho, že prišli o dieťa pred jeho narodením. „Sprítomnenie tých detí, ktoré nemali také šťastie, ako my, že sa mohli narodiť a zomreli ešte pred narodením, či už to bolo v dôsledku spontánneho potratu, alebo umelého, a jednak sme chceli vytvoriť aj spoločné hrobové miesto, pretože už je možnosť pochovávať tieto deti na základe vyžiadania si z nemocnice,“ povedal.
O poskytnutí pozemku na tento projekt s rozlohou približne šesťdesiat metrov štvorcových malo mestské zastupiteľstvo rozhodnúť na svojom zasadnutí. Poslanci návrh nakoniec do programu nezaradili. Hovorca mesta Andrej Jankovič vysvetlil, že dôvodom nezaradenia návrhu bola neprítomnosť hlavného predkladateľa. „Dôvodom stiahnutia materiálu bolo, že hlavný predkladateľ, pán poslanec Rastislav Mráz nebol 29. júna 2021 na zasadnutí Mestského zastupiteľstva prítomný.“
Poslanec Rastislav Mráz bol z takéhoto postupu sklamaný. „Priznám sa, že sme z toho prekvapení, pretože o tomto projekte sme komunikovali s mestskými urbanistami, so správcom cintorína. Napriek tomu neprišlo včera k schváleniu tohto materiálu.“
V súčasnosti nie je známe, či daný projekt bude zaradený do programu najbližšieho zasadnutia, ktoré je naplánované na polovicu septembra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.