TopTip

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko predniesol príhovor o mariánskej úcte pápeža Františka

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko predniesol príhovor o mariánskej úcte pápeža Františka TK KBS

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko predniesol tretí príhovor o mariánskej úcte pápeža Františka. Má názov Ty si moja matka. Veriaci si ho vypočuli v Kapucínskom kostole sv. Štefana Uhorského v Bratislave.

„Pápež František mnohokrát hovorí o tom, ako on osobne a sám prežíva mariánsku úctu. V súvislosti so Sedembolestnou Pannou Máriou, bolesťami Panny Márie pred rokom na jar povedal: Mne večer dobre padne počas modlitby Anjel Pána modliť sa týchto Sedem bolestí ako spomienku na Matku cirkvi, ktorá s toľkou bolesťou priviedla na svet nás všetkých. Jedna veta, ktorá má naozaj veľmi hutný obsah,“ povedal biskup Jozef Haľko.

Iniciatíva je súčasťou duchovnej prípravy na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. Ďalšie príhovory biskup Haľko prednesie vždy v stredu o 19:00 v júli aj v auguste. Novinka dostala názov S pápežom Františkom do Šaštína. Práve Šaštín bude jednou zo zastávok septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.