TopTip

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše TK KBS

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše. Každú stredu o pol ôsmej večer ich vysielajú prostredníctvom internetu zo svojej kaplnky. Prvú z nich cez internet slúžil pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko. Témou homílie bolo: “Aj ty si povolaný”. 

 

Biskup Jozef Haľko sa v homílii zamyslel, či situácia, ktorú prežívame, je devastačná alebo budujúca a či sa dá využiť pre hľadanie vlastnej životnej cesty. „Lebo ak sme nastavení na to, aby sme sa ľutovali, lamentovali, tak z toho veľa nevyťažíme,” povedal biskup Haľko. 

 

Biskup Jozef Haľko je presvedčený, že zažiť obmedzenia je prípravou na veľké rozhodnutia. Pandémia nás podľa neho testuje, či vieme prijať obmedzenia a či ich dokážeme zúročiť. „Každý, kto sa rozhoduje pre veľké veci, dobrovoľne prijíma obmedzenia. Muž, ktorý vyzná v kostole lásku svojej manželke, manželka, ktorá na sobáši tiež vyzná lásku svojmu manželovi, prijíma obmedzenie, že táto jedna jediná žena na celý život bude jeho manželkou a muž bude manželom,“ zdôraznil bratislavský pomocný biskup.


Pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy tiež poukázal, že samota, ktorú prežívame počas pandémie, nás môže posunúť a môže byť aj užitočná. „Verím, že tí, ktorí uchopia túto situáciu s vierou ako výzvu, môžu v sebe objaviť duchovné povolanie. Áno, táto situácia môže byť situáciou veľkého duchovného prebudenia. Prebudenia kňazských a rehoľných povolaní. Lebo čomu nás učí táto situácia? Že my ľudia nemáme všetko pod kontrolou,“ dodal.

Františkáni v Bratislave ponúknu mládežnícke online sväté omše každú stredu o 20:30.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.