TopTip

Bratislavská eparchia v nedeľu slávila eparchiálnu odpustovú slávnosť

Bratislavská eparchia v nedeľu slávila eparchiálnu odpustovú slávnosť TK KBS

Bratislavská eparchia v nedeľu slávila eparchiálnu odpustovú slávnosť pri príležitosti sviatku Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža, ktorému je zasvätený katedrálny chrám i farnosť pôsobiaca pri katedrále. Liturgii predsedal protosynkel bratislavskej eparchie Vladimír Skyba.  V homílii zdôraznil, že je veľmi dôležité pozerať na kríž. “Keď pozeráme na tento kríž, čo tam vidíme? Lásku Boha. Jeho milosrdenstvo. Jeho odpustenie. Preto nám tento kríž cirkev zdvíha. Lebo všetci máme kríže. Cítime ako nás tieto kríže ničia. Nepoznáme z toho východisko, ale chceme niečo, čo by nám dalo silu a odvahu zničiť kríž vo svojom živote. Preto Kristus vstúpil do tohto kríža, aby sme nemuseli obviňovať za svoj život, aby sme sa nemuseli pohoršovať na Bohu, lebo my vieme, čo je za tým krížom. Za tým krížom je vzkriesenie,” povedal Vladimír Skyba.

Počas odpustovej slávnosti boli v strede chrámu vystavené k verejnej úcte aj pravé relikvie svätého Kríža. Sú vložené v spodnej časti dreveného rámu ručne písanej ikony Ukrižovania Nášho Pána Ježiša Krista. Ikona bola predstavená počas odpustovej slávnosti Sviatku Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža nad celým svetom v septembri 2008. K verejnej úcte býva vystavená každý rok na chrámový sviatok ako aj počas svätej štyridsiatnice na krížupoklonnú nedeľu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.