TopTip

Bratislavská arcidiecézna charita vyzýva ľudí, aby vytvorili nové charitné projekty

Bratislavská arcidiecézna charita vyzýva ľudí, aby vytvorili nové charitné projekty TK KBS

Bratislavská arcidiecézna charita vyzýva ľudí, aby vytvorili nové charitné projekty vo farnostiach na školách či v spoločenstvách. V rámci grantovej výzvy CreoCaritas rozdelí tridsaťšesťtisíc eur. 

Grantovú výzvu ohlásila Bratislavská arcidiecézna charita počas Národného týždňa charity. Tridsaťšesťtisíc eur, ktoré sa podarilo získať online zbierkou prerozdelia medzi projekty so zámerom pomôcť. Hovorí Martin Takáč z Bratislavskej arcidiecéznej charity: „CreoCaritas vznikol ako nápad, čím chceme prispieť a motivovať aj ostatných ľudí dobrej vôle, ktorí sú na území Bratislavskej arcidiecézy a tých, ktorí sú zapojení vo farských charitách alebo v rôznych spoločenstvách k tomu, aby šírili lásku ďalej. Preto aj ten názov je vlastne CreoCaritas, teda tvorme lásku.“
Grantová výzva je určená pre ľudí z farností, spoločenstiev a cirkevných škôl na území Bratislavskej arcidiecézy. Nemôžu sa do nej zapojiť obce, organizácie, ktoré zriadili samosprávy či zariadenia sociálnych služieb. Cieľom výzvy je motivovať ľudí ku konaniu dobra a šíreniu lásky v jeho okolí. „Keďže sme aj nohami pevne na zemi, tak vieme, že na šírenie dobra a lásky potrebujeme aj nejaké finančné prostriedky, respektíve materiálne zabezpečenie, tak k tomu slúži tento grant. Dať to, čo štedrí darcovia dali, späť tam, kde to bude potrebné,“ zdôraznil Martin Takáč.
Do grantovej výzvy je možné sa zapojiť do konca júla. Vyhlásenie úspešných projektov bude 15. augusta. Následne príde rad na realizáciu projektov, na čo budú mať úspešné projekty čas do januára budúceho roka.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.