TopTip

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách TK KBS

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách. V uplynulých dňoch zavítali na návštevu Bratislavy poslucháči propedeutického ročníka, kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach. Cieľom ich návštevy bolo nazrieť pod pokrievku práce jednotlivých redakcií.

Seminaristi z kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach si počas dvojdňovej návštevy prezreli redakcie Rádia Lumen, Televízie Lux, Katolíckych novín a Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska. Podľa prefekta propedeutického ročníka Mareka Kundera, bola návšteva súčasťou mediálneho vzdelávania v rámci predpísaných osnov. „Tam to je súvis so zodpovedným správaním sa na internete, na sociálnych sieťach, ale aj spoznávaním masmédií, čiže využívame ideálnu príležitosť prísť sem a vidieť kresťanské médiá priamo počas práce a priamo v priestoroch, v ktorých pôsobia a rozprávať sa priamo s ich pracovníkmi.“
Seminaristi ocenili, že mali možnosť vidieť zákulisie katolíckych médií. Zaujala ich aj profesionalita kresťanských novinárov. „Návštevu hodnotíme veľmi pozitívne. Táto návšteva bola plná prekvapení, nadšenia a záujem bol cítiť z jednej aj z druhej strany,“ povedal jeden zo študentov, pričom druhý ho doplnil: „Táto návšteva sa mi páči, ráta sa mi, pretože sme videli všetky katolícke médiá, ktoré na Slovensku existujú a videli sme tú všetku prácu, ktorá je za tým, čo potom my vidíme. To, čo vlastne robia redaktori a ostatní pracovníci v masmédiách.“
Košický seminár svätého Karola Boromejského ako prvý seminár na Slovensku zaviedol propedeutický ročník. Jeho cieľom je priviesť kandidátov k vedomému a plnému rozhodnúť pre Krista, položiť solídne základy duchovného života a podporiť väčšie poznanie seba pre osobný rast.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.