TopTip

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách TK KBS

Bohoslovci z Košíc absolvovali exkurzie v slovenských katolíckych médiách. V uplynulých dňoch zavítali na návštevu Bratislavy poslucháči propedeutického ročníka, kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach. Cieľom ich návštevy bolo nazrieť pod pokrievku práce jednotlivých redakcií.

Seminaristi z kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach si počas dvojdňovej návštevy prezreli redakcie Rádia Lumen, Televízie Lux, Katolíckych novín a Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska. Podľa prefekta propedeutického ročníka Mareka Kundera, bola návšteva súčasťou mediálneho vzdelávania v rámci predpísaných osnov. „Tam to je súvis so zodpovedným správaním sa na internete, na sociálnych sieťach, ale aj spoznávaním masmédií, čiže využívame ideálnu príležitosť prísť sem a vidieť kresťanské médiá priamo počas práce a priamo v priestoroch, v ktorých pôsobia a rozprávať sa priamo s ich pracovníkmi.“
Seminaristi ocenili, že mali možnosť vidieť zákulisie katolíckych médií. Zaujala ich aj profesionalita kresťanských novinárov. „Návštevu hodnotíme veľmi pozitívne. Táto návšteva bola plná prekvapení, nadšenia a záujem bol cítiť z jednej aj z druhej strany,“ povedal jeden zo študentov, pričom druhý ho doplnil: „Táto návšteva sa mi páči, ráta sa mi, pretože sme videli všetky katolícke médiá, ktoré na Slovensku existujú a videli sme tú všetku prácu, ktorá je za tým, čo potom my vidíme. To, čo vlastne robia redaktori a ostatní pracovníci v masmédiách.“
Košický seminár svätého Karola Boromejského ako prvý seminár na Slovensku zaviedol propedeutický ročník. Jeho cieľom je priviesť kandidátov k vedomému a plnému rozhodnúť pre Krista, položiť solídne základy duchovného života a podporiť väčšie poznanie seba pre osobný rast.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.