TopTip

Bohoslovci z Kňazského seminára svätého Karola Boromejského prijali ministériá akolytátu a lektorátu

Bohoslovci z Kňazského seminára svätého Karola Boromejského prijali ministériá akolytátu a lektorátu TK KBS

Bohoslovci z Kňazského seminára svätého Karola Boromejského prijali v Košiciach ministériá akolytátu a lektorátu. V Kostole svätého Antona Paduánskeho voviedol pomocný biskup Marek Forgáč do tejto služby dvanásť bohoslovcov. Akolytát a lektorát sú riadnou súčasťou prípravy na kňazstvo, no prijať ich môžu aj laici. Akolyti pomáhajú pri liturgii, rozdávajú sväté prijímanie, lektori ohlasujú Božie slovo. 

Biskup Marek Forgáč vo svojom príhovore pripomenul liturgické obdobie, ktoré žijeme. Nachádzame sa v čase, kedy očakávame oslavu zoslania Ducha Svätého. „A k tomu si môžeme pripomenúť tú známu vetu z udalosti Nanebovstúpenia Pána. Mužovia, čo stojíte a hľadíte do neba? Takúto vetu počuli Ježišovi učeníci. Je to veta, ktorá nám určitý impulz ku konaniu dobra. Nestačí byť len zahľadeným do neba, nestačí len žiť v oblakoch. Nech by akokoľvek bol zbožný kandidát na kňazstvo. Hľadením do neba neprídeme do neba. Potrebujeme pevne stáť nohami na tejto Zemi, potrebujeme reálne žiť Ježišovho ducha tu v tomto svete. Lebo iba cez konkrétne skutky obety a lásky sa dostávame do neba a cez tieto skutky prichádza do nášho života opravdivá a skutočná radosť.“
Prijatím ministérií lektorátu a akolytátu vyjadrilo dvanásť bohoslovcov Kňazského seminára svätého Karola Boromejského v Košiciach túžbu pokračovať ďalej na ceste formácie, postupne ku diakonskej a kňazskej vysviacke.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.