TopTip

Biskupský prsteň nového biskupa je odliaty z obrúčok jeho rodičov

Biskupský prsteň nového biskupa je odliaty z obrúčok jeho rodičov TK KBS

V diecéznej svätyni svätého Andreja Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom sa túto sobotu dopoludnia uskutoční slávnostná konsekrácia doterajšieho farára a dekana Petra Beňa za nového pomocného biskupa Nitrianskej diecézy. Biskupskú vysviacku prijme vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius Svätej stolice na Slovensku Giacomo Guido Ottonello a banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec. Prítomní budú biskupi Slovenska, zástupcovia biskupských konferencií susedných štátov, najbližší príbuzní a zástupcovia materskej a domovskej farnosti nového pomocného biskupa. 

„V prvom rade chcem poprosiť o modlitby za moje budúce pôsobenie biskupa, pretože si uvedomujem, že toto poslanie ma ľudsky presahuje. Na druhej strane sa spolieham na Božiu pomoc, Božie požehnanie, ktoré mi mnohí vyprosujú. Takže chcem prosiť o tieto modlitby, chcem zároveň za ne aj poďakovať. Chcem aj ja vás všetkých ubezpečiť, že vás budem zahŕňať do svojich modlitieb, že vás budem žehnať, aby sme takto spoločne pastieri a veriaci ľud ako jedna rodina kráčali do Božieho kráľovstva,“ povedal Peter Beňo.
Zaujímavosťou je, že biskupský prsteň nového biskupa je odliaty zo snubných obrúčok jeho rodičov a biskupskú berlu, znak pastierskej služby, vyrobili chlapi zo Skalky nad Váhom, pričom použili orechové drevo a hornú časť bude zdobiť vyrezávaná drevená plastika svätého Andreja Svorada a Beňadika.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.