TopTip

Biskup Stolárik: Odporúčam dennú modlitbu k svätému Jozefovi

Biskup Stolárik: Odporúčam dennú modlitbu k svätému Jozefovi TK KBS

Ježiš a Mária Jozefovi úplne dôverovali. To je téma ďalšieho povzbudenia pre veriacich a kňazov, ktoré píše rožňavský biskup Stanislav Stolárik v roku a v mesiaci svätého Jozefa. Biskup Stolárik v Slove pastiera na príklade invokácií z litánií svätého Jozefa opisuje, že sa tam môžeme nájsť všetci a v tomto období veľmi cítime tak potrebnú ochranu tohto svätca. „Už rok žijeme v celkom inom režime, na aký sme boli zvyknutí. Sme svedkami toho, že sa oslabujú vzťahy navonok, čo sa isto prežíva tiež v srdciach ľudí. Mnohí na vlastnej koži zažívajú ohrozenie zamestnania. Našou bolesťou sú už dlho zatvorené kostoly a sťažená možnosť prijímať sviatosti. Bolesťou je aj to, že aj v takej náročnej situácii neoslabli útoky proti cirkvi a veriacim, ako aj proti viere samotnej,“ uvádza rožňavský biskup.
V spomínanom Slove pastiera povzbudzuje všetkých ešte k väčšej dôvere k svätému Jozefovi, zvlášť v tomto mesiaci. „Odporúčam vám dennú modlitbu k svätému Jozefovi. Litánie a modlitbu, k tebe sa utiekame, svätý Jozef. A to zvlášť od desiateho marca 2021, kedy začneme v našej diecéze novénu k svätému Jozefovi. Novéna vyvrcholí na slávnosť svätého Jozefa devätnásteho marca 2021, kedy zverím cez svätého Jozefa do zvláštnej Božej ochrany celú našu diecézu,“ zdôraznil.
Na záver povzbudenia otec biskup pozýva k modlitbe za kňazov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.