TopTip

Biskup Stolárik: Buď Jonášom a zachrániš Ninive

Biskup Stolárik: Buď Jonášom a zachrániš Ninive TK KBS

Buď Jonášom a zachrániš Ninive. Na príklade tohto proroka napísal rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik Slovo pastiera. Tentoraz je určené na pôstne obdobie. 

 

S vďakou pred Pánom sú oslovení všetci, ktorú majú úprimný úmysel pomáhať pri obnove nášho Ninive, Slovenska, svojím osobným pokáním i službou Jonáša. Povzbudzovať iných a pomáhať im. Hovorí rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik: „Ponúkame niekoľko možností podľa okolností a zdravotného stavu. Nech sa konajú v štyroch rovinách. Po prvé, obvyklé modlitby a pobožnosti sa modliť sústredene a s novým nadšením. Po druhé, podľa Ježišovho príkladu prijať vlastný kríž, možno aj s blízkym človekom, a podľa príkladu Ninivčanov konať osobné pokánie. Po tretie, svoje modlitby a sebazapierania, možno si ich aj zapisovať, obetovať za iných a za potreby diecézy. Kto pomáha iným, posilňuje seba. Po štvrté, pokánie konať v radostnej nádeji. Lebo ako Boh zachránil Ninive, pomôže aj nám.“

 

V Slove pastiera sú ponúknuté aj konkrétne návrhy. „Nech sme v tejto chvíli ochotní alebo odmietaví Jonášovia, nechajme sa dotknúť Božím pozvaním kvôli záchrane vlastnej i iných a takých istých Jonášov oslovme aj sami. Využívať možnosť modlitby osobnej i spoločnej. Najmä v rodine pri kríži a zapálenej svieci, od devätnásteho marca 2021 začína aj rok rodiny,“ upozornil biskup Stolárik.

 

Biskup Stanislav Stolárik na záver zveruje všetkých pod ochranu Svätej Nazaretskej rodiny.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.