TopTip

Biskup Judák: Lekár je ústrednou postavou v živote

Biskup Judák: Lekár je ústrednou postavou v živote TK KBS

Lekár je ústrednou postavou v živote. Je vzácnou záštitou všetkých. Aj tieto slová lekára a spisovateľa Pavla Straussa adresoval nitriansky biskup Viliam Judák lekárom a zdravotníkom pôsobiacim na území Nitrianskej diecézy. Prihovoril sa im pri príležitosti 29. Svetového dňa chorých. 

 

Nitriansky biskup Viliam Judák vyjadril v liste svoju vďaku i obdiv za obetavú službu všetkým zdravotníkom. Tiež ich uistil, že ani jeden z nich nepríde o svoju odmenu v zmysle slov, čokoľvek ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste urobili. „Poznáme Ježišove slová. Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Nikto z nás si nevie predstaviť, koľkokrát ste s týmto pocitom zodpovednosti vždy znova a znova opúšťali svojich najbližších, aby ste slúžili iným, verní slovám známej Hippokratovej prísahy, spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých. Aj preto chcem poďakovať nielen vám, ale aj vašim rodinám. Táto obeta vašich najbližších je pred svetom ukrytá, no bez nej by ani vaša obetavá služba nebola možná,“ napísal nitriansky biskup.

 

V súvislosti s pretrvávajúcou nepriaznivou pandemickou situáciou biskup Judák s bolesťou pozoruje, ako v radoch zdravotníkov rastie únava a mnohí touto chorobou boli aj zasiahnutí. „Prijmite, prosím, aj vy pozvanie Ježiša Krista, poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Nech je pre vás povzbudením aj skutočnosť, že mnohí s dôverou, úctou a vďačnosťou pozerajú na vašu činnosť,” zdôraznil biskup Viliam Judák.


Biskup Viliam Judák vo štvrtok obetoval za všetkých zdravotníkov svätú omšu. Tiež ich vyzval, aby jeho pozdrav odovzdali všetkým zamestnancom bez rozdielu vierovyznania. Aj tým, ktorí vzácny dar viery ešte nenašli či nespoznali.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.