TopTip

Banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec zveril diecézu pod ochranu sv. Jozefa

Banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec zveril diecézu pod ochranu sv. Jozefa TK KBS

Banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec zveril svoju diecézu pod ochranu svätého Jozefa. Urobil tak počas svätej omše v kostole v Sebechleboch. Farnosť Sebechleby a farský Kostol svätého Michala Archanjela s pripojenou Kaplnkou svätého Jozefa je od roku 1724 strediskom úcty k svätému Jozefovi a zároveň je strediskom úcty k tomuto svätcovi v Banskobystrickej diecéze. Počas streamovanej svätej omše sa diecézny biskup prihovoril miestnym veriacim a v živote svätého Jozefa vyzdvihol tri vlastnosti platné aj pre dnešnú dobu, vieru, prácu a lásku. „Urobme všetko pre to, aby toto krásne dedičstvo, ktoré o chvíľu už bude mať tristo rokov, vo vašej farnosti ostalo živé. Žime a berme si príklad zo zbožnosti, zo svätého Jozefa najmä v tých troch mimoriadnych, nadčasových čnostiach, s ktorými pred nami stojí,“ vyzval biskup Chovanec.
Na záver sa za všetkých poďakoval miestny kňaz Daniel Markovič za to, že diecézny biskup zavítal do tohto chrámu. „Asi nikdy nebola vaša návšteva tak žiadúca, ako dnes, síce pred prázdnym kostolom, kde prvýkrát vidíte počet lavíc. A to je asi ten najsmutnejší pohľad, pretože môžeme dávať hocijaké obrazy do našich kostolov, ak sú prázdne, bez ľudí, tak to je zbytočné,“ povedal.
Po modlitbe po prijímaní biskup Marián Chovanec zveril Banskobystrickú diecézu pod ochranu svätého Jozefa: „Prosíme ťa o pomoc v potrebách našej diecézy. Zverujeme ti náš každodenný náboženský život. Daj, aby naša diecéza a jej farnosti, komunity, spoločenstvá, i rodiny boli miestami nábožnosti a svätosti.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.