TopTip

Banskobystrická charita potrebuje najmä teplé topánky

Banskobystrická charita potrebuje najmä teplé topánky TK KBS

Zima je pre ľudí bez domova zaťažkávacou skúškou. Diecézna charita v Banskej Bystrici sa preto snaží v tomto období na nich myslieť ešte viac. „Snažíme sa pustiť aj dovnútra, aby sa mohli ohriať, čaj, kávička sa im spraví. Aby tak mohli prežiť zimné obdobie, mrazy, ktoré teraz nastali,“ povedal pre Rádio LUMEN jej riaditeľ Radoslav Bujdoš.

Okrem toho ľudia bez domova potrebujú v tomto období teplé oblečenie a obuv. Banskobystrická diecézna charita preto vyhlásila zbierku, v rámci ktorej aktuálne privíta najmä zimné topánky. „Hlavne teplé svetre, vetrovky, mikiny. Máme veľmi málo topánok, spodné prádlo, ponožky. Určite neberieme kabáty, blúzky a také veci, aj keď niekto si povie, že ten kabát je teplý, ale preňho je to ťažké. Keď zmokne, tak je to veľmi nepraktické. Mohli by byť aj deky alebo nejaké staré spacáky, pánske oblečenie určite, také klasické veľkosti,“ doplnil Bujdoš.


Radoslav Bujdoš priblížil aj to, ako zvládajú druhú vlnu pandémie koronavírusu. „Tým, že pravidelne testujeme, vyšší územný celok nám dodáva antigénové testy, takže máme ich tak trošku pod kontrolou, aspoň tých ľudí bez domova, čo k nám chodievajú. Dokonca sme aj zachytili nejakých pozitívnych, ktorých sme dali potom do karanténneho centra. Snažíme sa chrániť, snažíme sa im vysvetľovať, aby chránili oni nás a my chránime ich. Lebo ak by zamestnanci boli nakazení, celé zariadenie ide do karantény a prišli by o služby, ktoré sú poskytované dennodenne,“ dodal.


Prvú pôstnu nedeľu bude opäť vyhlásená jarná zbierka na charitu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.