TopTip

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach v pôstnom čase pripravilo nepretržitú modlitbovú reťaz mladých

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach v pôstnom čase pripravilo nepretržitú modlitbovú reťaz mladých TK KBS

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach v pôstnom čase pripravilo nepretržitú modlitbovú reťaz mladých. Má názov Bdenie s Ježišom. Obetovaná je za všetkých chorých a trpiacich. Trvať bude do nedele. 

Iniciatíva Bdenie s Ježišom vznikla podľa kňaza Jána Kulana ako reakcia na čas, ktorý prežívame. „Chceli sme takto  zburcovať mladých, aby sme sa spoločne modlili v tomto pôstnom čase za všetkých chorých a trpiacich neustálou modlitbou, modlitbovou reťazou pod názvom Bdenie s Ježišom, ako keby sme sa tak pripodobnili Pánu Ježišovi, ktorý bdel a trpel, aj sa potil krvou v Getsemanskej záhrade,“ povedal.
Mladí, ale aj starší veriaci sú pozvaní zapojiť sa do tohto modlitbového bdenia aspoň jednu hodinu. Ako uvádza Ján Kulan, je tu pozvanie venovať svoj čas Pánu Ježišovi, rozjímaniu nad jeho utrpením z lásky k ľuďom a tak sa aj napriek všetkým obmedzeniam pandémie duchovne pripraviť na slávenie Veľkej noci. „Chceme pozvať mladých, aby sa s nami v modlitbe spojili, ale aj ďalších veriacich, ktorí po tom túžia, aby si vybrali nejaký čas, priestor počas tohto týždňa duchovnej prípravy na Veľkú noc a mohli sme takýmto spôsobom obetovať svoj čas Pánu Bohu a prosiť na rôzne úmysly jednak za chorých a trpiacich, ale aj za rôzne ťažkosti, ktoré aj mladí dnes vo svojom osobnom živote prežívajú,“ zdôraznil.
Do modlitbovej reťaze sa podľa Marianny Berinšterovej môžete zapojiť na stránke acmko.sk alebo na Facebooku. „Kde nájdu záujemcovia link na tabuľku a tam môžu zadať svoju prezývku alebo meno a potomsi môžu vybrať čas, ktorý im vyhovuje, aby sa mohli modliť, aby mohli meditovať.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.