TopTip

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach pripravilo diskusiu Zo závislosti k slobode

Arcidiecézne centrum pre mládež v Košiciach pripravilo diskusiu Zo závislosti k slobode TK KBS

Arcidiecézne centrum pre mládež, ktorého hlavnou úlohou je napomáhanie pastorácii mládeže v Košickej arcidiecéze, pracuje aj v tomto náročnom období. V sobotu ponúklo online svedectvo a diskusiu pod názvom Zo závislosti k slobode. Hosťom bol kapucín Peter Vician. Predstavil mladým svedectvo ako ho Boh oslobodil od závislosti stávkovania a o tom ako sa stal rehoľníkom.

 

Nedostatok sociálnych kontaktov či jednoducho nuda môžu byť cestou k závislostiam, ale Boh dokáže uzdraviť a riešiť aj nemožné situácie. Ako zdôraznil Viktor Pecer, moderátor večera, hosť bol svedkom tejto Božej lásky a sily. „Otec Peter si prešiel gamblingom a závislosťou na stávkovaní. Možno mnohí z nás aj teraz trpíme  izoláciou, sme na niečom závislí, nevieme sa z toho vymaniť. Pre nás to môže byť povzbudivým svetielkom toho, že Pán Boh dokáže používať aj naše slabosti, našu biedu, hriechy. V konečnom dôsledku aj Písmo to hovorí, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré. Aj keď otec Peter možno v tom čase ešte spôsobom nepociťoval to, že miloval Boha, ale celkom určite Boh miloval jeho,“ povedal Viktor Pecer.

 
Kapucín Peter Vician si prešiel niekoľkoročnou závislosťou na stávkovaní a skutočnú slobodu mu prinieslo až stretnutie s Božou láskou, pomoc dobrých ľudí i rodiny. „Bolo veľmi ťažké vidieť rodičov, že sa trápia a aj ľudia okolo mňa. To bola asi jedna z najťažších vecí a viem, že rodičia bojovali veľmi silno. Asi to boli všetko dobré kroky, ktoré ma ťahali z toho ťažkého. Takže tá ťažká etapa asi bola v tom, že som si uvedomoval, že môj život je veľmi zlý, že to robí ťažkým aj tým okolo mňa,“ povedal Peter Vician.


Svedectvo Zo závislosti k slobode nájdete na sociálnych sieťach Arcidiecézneho centra pre mládež a pripravujú sa aj ďalšie podujatia. „Chystáme minimálne ešte jedno ďalšie na konci februára so sestrou Adrianou Medveckou, riaditeľkou Gymnázia svätého Tomáša Akvinského. Arcidiecézne centrum pre mladých môžte sledovať na našej stránke www.acnko.sk, na Facebooku, Instagrame a takisto na Youtube kanáli,“ dodal Pecer.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.