TopTip

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia TK KBS

Arcidiecézne centrum mládeže v Bratislave pripravilo novú sériu podcastov o sviatosti zmierenia. V tomto populárnom audioformáte ponúka odpovede na zaujímavé otázky v súvislosti so spovedaním sa. Hosťom, ktorý odpovedá na otázky mladých v podcastoch, je verbista Milan Toman, ktorého príjemne prekvapilo, že mladí majú záujem prehĺbiť si poznanie o sviatosti zmierenia. „Hovorí sa, že mladí sú najlepší evanjelizátori mladých, lebo vnímajú, čím mládež prechádza, čo je pre nich výzva, čo potrebuje a možno práve po pandémii potrebujú mladí počuť znova o sviatosti zmierenia a počuť o ovocí, ktoré nám táto sviatosť prináša do našej duchovnej cesty, do nášho života, ako obnovuje život a pokoj v našom vnútri, tak verím, že tieto podcasty budú pre nich povzbudením,“ povedal.
Prvý podcast bol už zverejnený a páter Toman v ňom ponúka odpoveď a inšpiráciu, ako sa dobre pripraviť na sviatosť zmierenia. „Hlavne by celá príprava mala byť v atmosfére modlitby. Je to Duch Svätý, ktorý nám pomáha spoznať Božie milosrdenstvo, ktorý nám pomáha spoznať seba a kto už len pozná seba samého tak dobre, ako nás pozná Boh? Preto vzývame Ducha Svätého, aby nám pomáhal.“
V podcastoch Arcidiecézneho centra mládeže zaznejú odpovede aj na otázky: Čo ak som už dlho nebol na spovedi? alebo Ako počúvnuť radu Svätého Otca Františka a nezamerať sa na hriech, ale stretnutie s milosrdným Otcom? Podcastový kanál môžete nájsť na všetkých známych platformách pod názvom Mládež BA.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille à un étage. Le garage peut être supprimé. Adaptée aux terrains larges ou étroits.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.