TopTip

Arcidiecézna charita v Košiciach v spolupráci s Farnosťou Snina otvorila Centrum podpory pre vojnových utečencov z Ukrajiny

Arcidiecézna charita v Košiciach v spolupráci s Farnosťou Snina otvorila Centrum podpory pre vojnových utečencov z Ukrajiny TK KBS

Arcidiecézna charita v Košiciach v spolupráci s Farnosťou Snina otvorila Centrum podpory pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Chcú v ňom pomáhať Ukrajincom, ktorí žijú v tomto meste, a síce v menšom množstve, ale stále pribúdajú noví. Za vznikom Centra podpory je spojenie farnosti, dobrovoľníkov a charity. Ich úlohou je dlhodobejšia pomoc utečencom, ktorí sú na našom území. „Snažíme sa tu v Snine pomáhať dlhodobo ďalej. Charakter pomoci sa trošku zmenil, keď predtým sa pomáhalo ľuďom, ktorí robili tranzit ďalej na západ, dnes sa pomáha ľuďom, ktorí sú tu, v Snine a v okolí, a títo ľudia potrebujú nejakú dlhodobejšiu starostlivosť a pomoc s tým, aby sa tu vedeli usídliť, aby tu vedeli žiť a fungovať,“ hovorí riaditeľ Arcidiecéznej charity Cyril Korpesio.
Aktuálne pomáha centrum takmer stovke utečencov zo Sniny a okolia. „Sem-tam prídu aj noví, ale je to už naozaj vo veľmi malom počte v porovnaní s tým ako to bolo predtým. Lebo niektorí odídu, kde je pokojnejšia situácia, tak chcú ísť domov a na ich miesto prídu sem-tam noví. Nevieme ešte ako dlho tu budú, tak chceme pre nich robiť, keď sme oficiálne otvorili centrum, aj začleniť ich do voľnočasovej aktivity, nejaké spoločenské aktivity pre deti, že by sa stretávali, turistiku, začleniť ich tu viac do tohto nášho spoločenstva, do toho života,“ hovorí Ján Čop, koordinátor Centra pomoci.
Priestory pre Centrum pomoci poskytla farnosť v Snine, personálne a materiálne zastrešenie je na pleciach charity, darcov, ale aj dobrovoľníkov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de garaje independiente con un tejado a media agua.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.