TopTip

Arcibiskup Zvolenský pozval veriacich, aby v rámci možností prispeli na prácu charity

Arcibiskup Zvolenský pozval veriacich, aby v rámci možností prispeli na prácu charity TK KBS

Darovať pôstnu almužnu môže verejnosť aj v online zbierke na podporu jednotlivých diecéznych charít. O milodary sa uchádzajú aj v Bratislavskej arcidiecéznej charite. Veriacim Bratislavskej arcidiecézy sa preto prostredníctvom pastierskeho listu prihovoril arcibiskup Stanislav Zvolenský. Pozval ich, aby v rámci možností prispeli na prácu charity, a ponúkol im aj posolstvo do pôstneho obdobia. 

 

V pastierskom liste sa arcibiskup Stanislav Zvolenský pristavil pri Evanjeliu prvej pôstnej nedele. Každý rok v ňom počúvame o pokúšaní Krista na púšti. Cirkev podľa neho týmto úryvkom ukazuje, že Ježiš sa nám priblížil vo všetkom vrátane vystavenia sa pokúšaniu. V súbojoch s diablom však vždy zvíťazil. „V pôstnom období si uvedomujeme, my hriešni, ktorí sme možno v niektorých pokúšaniach padli, môžeme kajúcnosťou obnoviť svoj vzťah s Bohom,“ povedal arcibiskup Zvolenský pre Rádio LUMEN.

 

Pokoj v duši a obnovu ducha môžeme dosiahnuť modlitbou, pôstom a almužnou. „V pastierskom liste sme  vyzdvihli jeden rozmer almužny, lebo na prvú pôstnu nedeľu vždy vo všetkých diecézach sa na Slovensku koná zbierka na jednotlivé diecézne charity. Chcel som pastierskym listom poprosiť ľudí, že keď teraz nemáme možnosť stretávať sa v kostole, aby využili možnosť prispieť na online zbierku na jednotlivé diecézne charity,“ zdôraznil bratislavský arcibiskup.

 

Stanislav Zvolenský hovoril v pastierskom liste aj o farských charitách. „Ďakoval som aj Pánu Bohu za tých ľudí, ktorí už farské charity či už zriadili alebo v nich pracujú, rozvíjajú ich. Ale aj som dával podnet, aby v iných farnostiach rozmýšľali nad prípadným založením farskej charity,“ dodal.

 

Všetko o jarnej zbierke pre Bratislavskú arcidiecéznu charitu vrátane využitia darovaných prostriedkov je na stránke precharituba.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.