TopTip

Altötting oslávi 25 rokov „Shrines of Europe“

Altötting oslávi 25 rokov „Shrines of Europe“ zdroj foto: pixabay.com

 

Pred 25 rokmi sa spojili niektoré z najznámejších mariánskych pútnických miest v Európe a vytvorili združenie „Shrines of Europe“ - „Svätyne Európy“.

Popri Altöttingu v Hornom Bavorsku toto združenie zahŕňa Čenstochovú (Poľsko), Einsiedeln (Švajčiarsko), Fatimu (Portugalsko), Lurdy (Francúzsko), Loreto (Taliansko) a Mariazell (Rakúsko).

Ich cieľom je zintenzívniť spoločnú prácu na turistickej, kultúrnej a partnerskej úrovni. Ako oznámilo mesto Altötting, strieborné výročie oslávia 2. júla v Altöttingu slávnostným ceremoniálom. Očakáva sa účasť aj primátorov spomenutých pútnických miest.

Od 23. júna do 24. júla bude možné pozrieť si v mestskej galérii výstavu fotografií „Svätyne Európy – cesta kultúry a spirituality“. Zobrazených bude 100 motívov zo spomínaných pútnických miest – od mariánskej svätyne až po devocionálne predmety a architektúru. Svoje dojmy zachytli mladí fotografi.

Altötting bude v prvý júlový víkend zároveň hostiť „Európske dní hudby“. Už viac ako 30 rokov sa tento trojdňový projekt Bavorskej hudobnej rady organizuje každé dva roky v rôznych bavorských regiónoch. Z tohto dôvodu sa na pútnickom mieste očakáva viac ako 800 hudobníkov. Ak oznámilo mesto Altötting, patria sem aj mnohé súbory od partnerov v združení „Shrines of Europe“, ktoré vystúpia na rôznych pódiách v centre mesta. Vrcholom bude festivalový koncert v sobotu večer. Tento deň sa ukončí večernou omšou v Bazilike sv. Anny a tradičným sviečkovým sprievodom.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar de varias plantas con garaje y una habitación en la planta baja.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.