TopTip

Ako ste darovali dobré skutky v prvej výzve

Ako ste darovali dobré skutky v prvej výzve

V sobotu 19. februára uzavrieme v relácii Od ucha k duchu prvú charitnú výzvu z nášho projektu Daruj dobrý skutok. Vo vysielaní sa dozviete kto vyhral a tu si prečítajte, ako ste pomáhali.

Vo februári sme vás pozývali pomáhať viacdetným rodinám so starostlivosťou o malé deti. Alebo starším osobám v ich odkázanosti na pomoc. Ako ste sa popasovali s prvou výzvou? Tu je výber z vašich reakcii:

Roky v službe opatrovateľky

Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku už od roku 2004, prešla som si za tie roky veľa rodín, aj "dobré"aj "zlé" ale aj tak ma to neodradilo a vykonávam tu prácu veľmi rada, robím ju hlavne s láskou,lebo je tu v tejto práci veľmi potrebná. Momentálne sa starám o pani, ktorá má 94 rokov, je po operácii bedrového kĺbu a potrebuje našu pomoc,to znamená, že aj v noci. Chodím na dvojtýždňové turnusy a keď som doma,tak ak potrebuje dcéra,alebo syn pomôcť s deťmi,mojimi vnúčatkami,tak idem aj k ním a aj im pomôžem, keďže nebývame spolu. Pozdravujem vás všetkých v Rádiu Lumen, myslím na vás v modlitbách, vaša patrónka Mária.

Pri deťoch sa pomoc vždy zíde

Milé Rádio Lumen,
môj zatiaľ posledný príbeh s opatrovaním detí začal telefonátom bývalej kolegyne Zuzky a prosba opatrovať ročné dieťa príbližne na pol roka. V tom čase som sa starala o svoju 93 ročnú mamičku, preto som si to musela dobre premyslieť. Išlo o vnučku kolegov lekárov s ktorými som pracovala v nemocnici. O vtedy ročnú Evičku sa prechodne starali starí rodičia, nosili mi ju skoro ráno, pretože ešte pracovali. Evička vtedy ešte sama nesedela, nelozila, nevedela dobre papať, pretože sa narodila s vrodenou vývojovou vadou srdiečka a prekonala viacero operácii. Starostlivosť o Evičku bola náročnejšia, ale ako detská sestra s bohatými skúsenosťami som to zvládala spolu aj so starostlivosťou o svoju mamičku. Evičku som si veľmi obľúbila a s láskou som sa o ňu starala.
Teraz je Evička 5,5 ročné, milé, veľmi múdre a zlaté dievčatko, zatiaľ nerozpráva, má svoj spôsob komunikácie, ale ja verím že to všetko: lásku,energiu, čas, ktorý Evičke venujeme sa nám všetkým vráti a raz nám Evička sama povie to čarovne slovíčko “ďakujem”.
Zatiaľ nám Evička to slovko “ďakujem” prejavuje radostným úsmevom, veselým smiechom a radostným objatím. 
Gitka z Golianova.

Starostlivosť o všetky generácie

Rada by som Vám napísala, ako som v minulosti pomáhala a ako pomáham teraz. 
Už ako vysokoškoláci sme mali medzi sebou spolužiakov, ktorí sa zobrali počas štúdia a mali aj dieťa. No a samozrejme, ako mladí ľudia, aj oni chceli ísť do kina, alebo si trochu spolu niekde zájsť. A tak sme my, teda ja a môj manžel, vtedy ešte len priateľ, sa im o syna postarali.
No a teraz, ja som už 3. rok a môj manžel 1. na dôchodku a staráme sa o obidve naše mamky. Jedna bude mať tento rok 90 a druhá 85 rokov (ako perlička, presne v ten istý deň). A obidve majú viacero diagnóz. Staráme sa o nich po každej stránke. Je to poďakovanie za ich starostlivosť a lásku, ktorú sme my, aj naše deti v minulosti od nich dostali. Každý deň ďakujem Pánu Bohu za to, že sa nám ešte takto držia.

Vaša poslucháčka Katarína

Mená výhercov vecných cien z e-shopu Rádia LUMEN vám oznámime v sobotnej relácii Od ucha k duchu, kde všetky vaše reakcie prečítame a oceníme. Zároveň sa spolu s pracovníčkami Slovenskej katolíckej charity dostaneme k druhej výzve. Po jej vyhlásení nám môžete znovu napísať a zapojiť sa do súťaže!

 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de casa popular con garaje y altillo.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.