TopTip

900 rokov jubilea založenia Rádu premonštrátov si pripomenieme v sobotnom priamom prenose

900 rokov jubilea založenia Rádu premonštrátov si pripomenieme v sobotnom priamom prenose Premonštrátsky kláštor v Jasove

S Jubileom je spojená aj možnosť získania plnomocných odpustkov určených pre duše v očistci. Táto možnosť platí pre celé obdobie Jubilejného roka, teda od prvej adventnej nedele 29. novembra 2020 až do sviatku Krstu Pána 9. januára 2022. 

V sobotu 8. mája sa v Jasove uskutoční púť Rožňavskej diecézy. Hlavným celebrantom svätej omše bude Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup. Počet pútnikov priamo na mieste je samozrejme vzhľadom na aktuálne opatrenia obmedzený. Pozývame vás počúvať náš priamy prenos z Jasova. Rádio LUMEN preto upravuje svoj sobotný predpoludňajší program nasledovne:

08:30 Emauzy - omša ráno  Priamy prenos sv. omše z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Celebruje Gabriel Brendza, dekan farár farnosti Banská Bystrica - mesto
09:10 Viera do vrecka (Andrea Čelková) Čas na rozhodnutia - 7. časť
10:00 Emauzy - mimoriadny prenos  Priamy prenos z Púte Rožňavskej diecézy pri príležitosti 900. jubilea založenia Rádu premonštrátov. Sv. omša z Opátskeho chrámu sv. Jána Krstiteľa v Jasove. Celebruje Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup.
12:00 Modlitba Raduj sa, Nebies Kráľovná + poludňajšie zamyslenie

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.