TopTip

8. februára na spomienku sv. Bakhity odvysielame modlitbové pásmo

8. februára na spomienku sv. Bakhity odvysielame modlitbové pásmo zdroj foto: Vatican News

Pápež František vyzval konať s rozhodnosťou proti novodobému otroctvu, ktorého obeťami sú najmä ženy a dievčatá, vykorisťované na prostitúciu. Rádio LUMEN odvysiela špeciálne modlitbové pásmo.

Urobil tak pred ôsmym Medzinárodným dňom povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi, ktorý sa v Cirkvi spája s dátumom 8. februára, dňom spomienky na sv. Jozefínu Bakhitu.
Pápež František vo svojej výzve pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 6. februára uviedol:

„V utorok, na liturgickú spomienku sv. Jozefíny Bakhity, budeme sláviť Medzinárodný deň povedomia a modlitby za obete obchodovania s ľuďmi. Je to hlboká rana spôsobená hanebným presadzovaním ekonomických záujmov bez akejkoľvek úcty k človeku.

Toľko dievčat - vidíme ich na uliciach -, ktoré nie sú slobodné, sú otrokyňami obchodníkov s ľuďmi, ktorí ich posielajú „pracovať“, a ak neprinesú peniaze, ich zbijú. To sa dnes deje v našich mestách. Vážne sa nad tým zamyslime.

Tvárou v tvár týmto pohromám ľudstva vyjadrujem svoju bolesť a naliehavo žiadam tých, ktorí majú zodpovednosť, aby s rozhodnosťou konali na zabránenie vykorisťovaniu i ponižujúcim praktikám, ktoré postihujú najmä ženy a dievčatá.“

Tohtoročná téma medzinárodného dňa povedomia a modlitby za obete znie „Sila starostlivosti. Ženy, ekonomika a obchodovanie s ľuďmi“. Nadväzuje na tému predchádzajúceho roka, keď sa začalo uvažovať o súvislosti medzi hospodárstvom a fenoménom obchodovania s ľuďmi.

V roku 2022 sú v centre úvah práve ženy, ako najviac postihnuté násilím obchodovania s ľuďmi. Ženy zároveň zohrávajú zásadnú úlohu v procese transformácie „ekonomiky vykorisťovania“ na „ekonomiku starostlivosti“, ako bolo zdôraznené v reflexii pri predchádzajúcom ročníku.

Pri tejto príležitosti odvysiela Rádio LUMEN v utorok 8. februára o 21:00 Modlitbové pásmo Slovenskej katolíckej charity k sv. Bakhite - Modlitby za všetky obete obchodovania s ľuďmi k sv. Bakhite - patrónke obetí obchodovania s ľuďmi a obetí otroctva. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa buhardilla adecuada para una parcela pequeña y como casita de campo.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.