TopTip

31 dní so svätým Jozefom: Modlíme sa denne do utorka 23. marca

31 dní so svätým Jozefom: Modlíme sa denne do utorka 23. marca zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Rok svätého Jozefa a aktuálne aj prípravu na rozhlasové duchovné cvičenia o pestúnovi Božieho syna strávime pri pravidelnej modlitbe po večernej svätej omši.

Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak 8. decembra 2020 apoštolským listom Patris corde (S otcovským srdcom), v ktorom svätého Jozefa opisuje charakteristikami „milovaný otec“, „nežný a láskavý“, „poslušný“, „prijímajúci“, „tvorivo odvážny“, „pracovitý“ a držiaci sa v úzadí - „v tieni“.

My v Rádiu LUMEN sa v týchto dňoch pripravujeme na rozhlasové duchovné cvičenia s Mons. Mariánom Bublincom, vikárom Banskobystrickej diecézy pre katechézu a novú evanjelizáciu. Uskutočnia sa v termíne 25. - 27. marca. Našou prípravou na tento čas bude aj každodenná modlitba k svätému Jozefovi v rámci projektu 31 dní so svätým Jozefom. 

Priamy prenos večernej svätej omše vysielame vždy o 18:00. Hneď po jeho skončení sa budeme 31 dní v modlitbe utiekať k svätému Jozefovi spojenej s úvahou o Jozefovi. Pripojte sa k príprave na rozhlasové duchovné cvičenia! Začali sme v nedeľu 21. februára po večernej svätej omši a modlíme sa každý deň až do utorka 23. marca.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.