TopTip

1300 kilometrov a 25 miest prešli účastníci 25. Ročníka cyklopúte Na bicykloch za život

1300 kilometrov a 25 miest prešli účastníci 25. Ročníka cyklopúte Na bicykloch za život TK KBS

1300 kilometrov a 25 miest prešli účastníci 25. Ročníka cyklopúte Na bicykloch za život. Skupina aktivistov prešla za 16 dní celé Slovensko z východu na západ so zámerom poukázať na potrebu ochrany ľudského života od počatia. Púť zavŕšili v Bratislave.
Cyklopúť ukončili v Bratislave svätou omšou v Katedrále sv. Martina a následnou modlitbu pred zdravotníckym zariadením v Starom Meste. Kňaz Dušan Škurla vysvetľuje, čo je podľa neho myšlienkou cyklopúte. „Vnímam túto myšlienku ako prebúdzanie svedomia v našej spoločnosti, takisto prebúdzanie ľudí z pasivity, aby sme nejakým spôsobom uchopili ten problém, ak ho nazývame, že je to problém.“
Cieľom cyklopúte Na bicykloch za život je poukazovať na potrebu ochrany života od počatia. Účastníci navštevovali miesta, kde sa vykonávajú interrupcie a modlili a pri nich. Podľa iniciátora cyklopúte Jána Hudáčka je ovocím akcie koniec vykonávania potratov v Trnave či Revúcej. „Toho roku, keď sme šli, tak sme sa zastavili v Revúcej, kde pani riaditeľka prišla medzi nás a povedala, že táto nemocnica už sa rozhodla, že toho roku nebudú robiť interrupcie. Bolo to aj na základe toho, že pani riaditeľka je veriaca a na základe toho, že presvedčila svojich gynekológov, že robiť potraty je veľké zlo. Takže nakoniec sa rozhodli, že s týmto prestanú.“
Podľa organizátorov potreba organizovať cyklopúť bude dovtedy, pokiaľ sa neprestanú vykonávať potraty na Slovensku. Budúci rok majú v pláne navštíviť aj Českú republiku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.