TopTip

100. výročie vysviacky troch slovenských biskupov si pripomenú aj v Nitre

100. výročie vysviacky troch slovenských biskupov si pripomenú aj v Nitre zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Pri príležitosti 100. výročia vysviacky troch slovenských biskupov 13. februára 1921 v Nitre, bude v nedeľu 14. februára 2021 v Kostole sv. Ladislava v Nitre o 11, 00 hod. celebrovať slávnostnú sv. omšu nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. V závere slávnosti bude odhalená a požehnaná pamätná tabuľa na priečelí chrámu, ktorá bola doplnená o bronzové reliéfy pripomínajúce túto udalosť.

Vzhľadom k tomu, že na liturgickej slávnosti sa pre protipandemické opatrenia nemôže zúčastniť verejnosť, v priamom prenose ju bude možné sledovať aj prostredníctvom vysielania Rádia LUMEN so začiatkom prenosu o 11,00 hod.

Všetkých srdečne pozývame, aby sa aj prostredníctvom rozhlasového vysielania pripojili k tomuto liturgickému sláveniu a pripomenuli si tak historickú udalosť, ktorá mala mimoriadny význam v dejinách Cirkvi na Slovensku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.