TopTip

​Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca

​Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca TK KBS

Žilinská diecéza ponúka duchovné námety pred návštevou Svätého Otca Františka. Diecézny katechetický úrad v spolupráci s časopisom Naša Žilinská diecéza pripravil projekt „S Jozefom a Máriou k Ježišovi“. Jeho cieľom je pripravovať srdcia veriacich na Slovo, ktoré príde v septembri ohlásiť pápež Slovensku.
Pápež František príde od 12. do 15. septembra. Podľa riaditeľa Diecézneho katechetického úradu v Žiline Jozefa Možiešika je stretnutie s pápežom stretnutím rodiny s otcom veriacih. Nie je to teda iba zdvorilostná návšteva. “Hoci fyzicky prichádza z inej kultúry a inej krajiny vzdialenej stovky kilometrov, v duchovnom zmysle je to ako keď otec vojde do detskej izby a vstúpi tak do privátneho sveta svojich detí. Je to intímnejšie, ako obyčajná návšteva,” zdôraznil.
Jozef Možiešik hovorí, že je dôležité, aby sme boli pripravení prijať a naplniť výzvy, s ktorými Svätý Otec prichádza na Slovensko. Preto Diecézny katechetický úrad v spolupráci s časopisom Naša Žilinská diecéza pripravil projekt „S Jozefom a Máriou k Ježišovi“. “Cieľom projektu je pripravovať pôdu pre veriacich na slovo, ktoré príde v septembri ohlásiť Svätý Otec našej krajine. Tento mesiac sa necháme viesť príkladom svätého Jozefa v rozhodnutí prijať Ježiša,” povedal. 
V auguste sa inšpirovali materstvom Márie učiac sa od nej darovať Ježiša svetu. “V septembri sa skoncentrujeme na tému učeníctva a nasledovania Krista. Okrem článkov v diecéznom časopise sú súčasťou projektu aj metodické materiály na prípravné stretnutia dospelých a podnety na adoráciu a modlitbové stretnutie,” dodal Jozef Možiešik.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.