TopTip

Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pripravila projekt Nie si sám

 Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pripravila projekt Nie si sám TK KBS

Cítiť blízkosť svätých, inšpirovať sa ich príkladom a tak sa dobre pripraviť na Veľkú noc i na život po pandémii. To je cieľom pôstneho projektu Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy s názvom Nie si sám. Mladí nájdu každý deň na sociálnych sieťach zamyslene s modlitbou a dvakrát v týždni aj video s predstavením niektorého svätca alebo svätice. 

S pôstnou iniciatívou prišla komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy najmä preto, že mladí dnes trávia veľa dní zatvorení doma. Podľa člena komisie Martina Kociana hrozí, že ľahko prepadnú pocitu samoty. „Chceme mladým predstaviť svätých, ktorí sú im blízki, že nie sú len nejakí vzdialení cnostní ľudia, ale sú to naozaj ľudia, ktorí žili rovnaké veci ako my, rovnaké ťažkosti, vzťahy, radosti a vydržali to a nakoniec sa stali svätými,“ povedal pre Rádio LUMEN.
Súčasťou pôstnej aktivity je každodenné zamyslenie k svätému, modlitba a prakticky námet na dobrý skutok. „Zároveň v stredy a nedele pridávame video, kde rôzni ľudia sa podelia o osobné svedectvo, alebo svoj pohľad na daného svätého v nejakej konkrétnej oblasti,“ povedal Kocian.
Mladí sa doposiaľ zoznámili napríklad so svätou Filoménou. Vo videu ju predstavila Lucia Tisoňová zo spoločenstva Bratislava. V inom videu sa mladým prihovoril františkán brat Filip Čierny. Hovoril o svätom Františkovi, na ktorom vyzdvihol jeho životný koncept pokus-omyl. „Tá jeho odvaha pokusu a omylu ho nakoniec priviedla k tomu, že sa stal kajúcnikom z Assisi a stal sa menším bratom a dnes vidím, že ten pokus-omyl u mladých ľudí môže práve spočívať v tom, že oni si svoju mladosť a celkovo život vedia predstaviť už aj bez Boha. To je najväčší omyl,“ zdôraznil Filip Čierny.
Okrem svätej Filomény a svätého Františka komisia zverejnila zamyslenia aj k Jánovi Pavlovi II., Terézii Benedikte z Kríža a ďalším.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.