aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Zmeny v programe: Večerné diskusie sú späť !

Novinka

Relácia Duchovný obzor sa venuje rôznym aspektom viery v Boha. Doteraz sme ju vysielali v utorok o 16:30 v premiére. V stredu o 16:30 sme vám predstavovali farnosti na Slovensku v relácii Lupa. Vo štvrtok mala stabilné miesto o pol piatej popoludní relácia História a my, ktorej názov veľmi jasne naznačuje hlavné témy v diskusiách s hosťami. A v piatok ste si zvykli na ÚV hovor, ktorý vždy o 16:30 otváral rôzne témy s cieľom poradiť a dať priestor vyjadriť sa odborníkom a aj vám, našim poslucháčom. Aké zmeny nás čakajú vo vysielaní od septembra? Zisťovali sme to v troch otázkach pre programového riaditeľa Rádia LUMEN Martina Šajgalíka.


Sajgalik

Aká zmena čaká poslucháčov vo vysielaní od 1.septembra 2017?

Od začiatku najbližšieho mesiaca sme sa rozhodli zaradiť premiérové vysielanie spomenutých diskusných relácii na večernú 20. hodinu. Našich poslucháčov chceme v týchto večerných častiach vysielania nielen sprevádzať slovom a ponúknuť priestor na pozornejšie vnímanie témy tak, ako to bolo doteraz. Zároveň by sme radi dali možnosť zapojiť sa do diskusií tým, ktorí na to popoludní nemajú priestor kvôli pracovným, alebo rodinným povinnostiam. Doteraz sme vždy večer vysielali tieto relácie v repríze bez možnosti živého kontaktu. Po novom reprízy odznejú o 16:30 a premiéry uvedieme večer o 20:00.


Prečo sa Rádio LUMEN rozhodlo pre túto výmenu?

Mnohé ohlasy vás, našich poslucháčov, boli pre nás impulzom k prehodnoteniu vysielacích časov týchto relácií. Aj vzhľadom na bežný rytmus pracovného dňa nám z toho vychádza, že je oveľa prirodzenejšie o takýchto veciach diskutovať v pokoji, večer, keď človek uzavrie všetky povinnosti. Samotnému formátu týchto relácií tiež viac vyhovuje večerný čas vysielania.

V akých časoch a ktoré reprízy sa budú vysielať popoludní o 16:30?

Naďalej platí zaužívaný systém, ktorí naši poslucháči už dobre poznajú. To znamená, že utorok je vyhradený pre Duchovný obzor, v stredu si môžete vypočuť Lupu, vo štvrtok Históriu a my a v piatok ÚV hovor. Premiérovú reláciu môžu poslucháči počuť vždy v ten deň o 20:00 a v repríze sa k nej môžu vrátiť ešte raz presne o týždeň o 16:30. A večer v ten deň už máme pripravenú ďalšiu novú premiérovú tému.

Informácie o programe nájdete vždy aktuálne na našom webe lumen.sk